با افزایش مشکلات ناشی از کووید در چین توسط Investing.com، دلار در جریانات پناهگاه امن افزایش یافت

با 0.6% افزایش به 7.1643 رسید و یوان به پایین ترین سطح 10 روزه سقوط کرد.

توسط پیتر پرستار

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.5 درصد افزایش یافت و به 107.365 رسید که نزدیک به بالاترین سطح خود از 11 نوامبر است.

0.5٪ کاهش یافت و به 1.1826 رسید، 0.3٪ افزایش یافت و به 140.80 رسید، در حالی که حساس به ریسک 0.5٪ کاهش یافت و به 0.6637 رسید.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا روز دوشنبه افزایش یافت، زیرا نگرانی‌ها مبنی بر اینکه تشدید وضعیت کووید در چین باعث توقف بهبود اقتصاد جهانی می‌شود، جریان‌های پناهگاه امن را به وجود آورد.

افزایش آلودگی ها منجر به اعمال قرنطینه های جدید در چندین مرکز مالی، از جمله پایتخت پکن و مرکز اقتصادی شانگهای شد که این نگرانی را ایجاد کرد که فعالیت اقتصادی به شدت بر دومین اقتصاد بزرگ جهان و محرک اصلی رشد منطقه ای تأثیر بگذارد.

در یک سال، قیمت ها 34.5% افزایش یافت، کمتر از 41.5% مورد انتظار.


© رویترز

چندین شهر چین در آخر هفته شاهد افزایش بی سابقه ای در موارد جدید کووید-19 بودند، در حالی که این کشور اولین مرگ ناشی از کووید-19 را در تقریباً شش ماه گذشته در روز شنبه و دو مورد دیگر در روز یکشنبه گزارش شد.

پس از افت غیرمنتظره در ماه اکتبر، 0.5٪ به 1.0272 نزدیک شد، نزدیک به پایین ترین سطح خود از 14 نوامبر، در مقایسه با انتظار برای افزایش 0.9٪ در ماه، 4.2٪ کاهش یافت.

OECD آخرین پیش بینی های خود را برای اقتصاد جهانی روز سه شنبه منتشر خواهد کرد و تصویری از سلامت اقتصاد جهانی ارائه می دهد.

قرار است روز چهارشنبه صورتجلسه جلسه نوامبر خود منتشر کند و این می تواند سرنخ های بیشتری را در مورد اینکه آیا سیاست گذاران ممکن است در حال بررسی کند کردن روند انقباضات هستند ارائه دهد.

با این حال، با وجود این افزایش دلار، گلدمن ساکس فکر می کند که قدرت دلار در برابر ارزهای آسیایی ممکن است در حال حاضر کوتاه مدت باشد.

تحلیلگران گلدمن روز یکشنبه در یادداشتی نوشتند: “زمان بندی اوج دلار ساده نیست، اما در حالت تعادل، دلار با وضوح بیشتر در مورد نرخ پایانه های فدرال رزرو، در حدود 3 تا 6 ماه آینده، اوج می گیرد.”

اگرچه این خبر خوشایند است، اما در پایان ماه گذشته به صورت سالانه 10 درصد افزایش یافت، از 9.9 درصد در سپتامبر، که رئیس بانک مرکزی اروپا را بر آن داشت تا در روز جمعه به افزایش بیشتر اشاره کند.

پیش‌بینی‌های اخیر این گروه، که در ماه سپتامبر انجام شد، از پیش‌بینی بدتر شدن چشم‌انداز سال آینده با پیش‌بینی سقوط اقتصاد ایالات متحده در رکود حکایت داشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-soars-on-safe-haven-flows-as-chinas-covid-woes-increase-2948539