با افزایش احساسات ریسک، لبه های دلار کاهش می یابد. ین در تقاضا توسط Investing.com© رویترز.

توسط پیتر پرستار

Investing.com – دلار آمریکا روز پنجشنبه با توجه به احساسات ریسک‌پذیر تضعیف شد، در حالی که در پی تغییر سیاست شوک بانک مرکزی ژاپن، ین ژاپن همچنان در تقاضا باقی ماند.

در ساعت 03:25 ET (08:25 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.4 درصد کاهش به 103.460 رسید و نزدیک به پایین ترین سطح شش ماهه معامله شد.

دلار در روز پنجشنبه به دلیل افزایش ریسک پذیری پس از داده های خوش بینانه منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که ایالات متحده در دسامبر به بالاترین سطح هشت ماهه خود رسیده است، معامله شد.

توجه بعداً در جلسه به انتشار رشد سه ماهه سوم ایالات متحده معطوف خواهد شد، که انتظار می‌رود همان رشد اقتصادی قبلی با 2.9% باقی بماند و رشد هفتگی که انتظار می‌رود کمی نسبت به هفته قبل افزایش یابد.

0.5% سقوط کرد و به 131.88 رسید، و ین نزدیک به بالاترین حد چهار ماهه باقی ماند، پس از تصمیم ‘s برای اجازه دادن به بازده اوراق قرضه در یک باند گسترده تر حرکت کرد.

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «بستن سال بالای 130.00 ممکن است یک اتفاق خوشایند در BoJ باشد، زیرا می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که گمانه‌زنی‌ها در مورد عادی‌سازی بیشتر سیاست‌ها – در حال حاضر – کنترل شده است.»

در جاهای دیگر، 0.5٪ افزایش یافت و به 1.0655 رسید، که به کمک احساسات مثبت عمومی کمک کرد.

ING افزود: “ما فکر می کنیم EUR/USD ممکن است تا پایان سال حدود 1.0600 تثبیت شود، زیرا نوسانات شروع به کاهش می کند. با این حال، در صورت بدتر شدن احساسات بازار، به ویژه در بخش انرژی، امکان افت تا سطح زیر 1.0500 وجود دارد.”

0.5 درصد افزایش یافت و به 1.2144 رسید، حتی پس از اینکه داده ها نشان داد که اقتصاد بریتانیا کمی بیشتر از برآورد اولیه در سه ماهه سوم سال جاری کاهش یافته است، داده های پنجشنبه نشان داد.

دفتر آمار ملی گفت که در سه ماهه جولای تا سپتامبر 0.3 درصد در دوره های سه ماهه کاهش یافته است، در حالی که برآورد قبلی 0.2 درصد بود.

ING افزود: «ما همچنان شاهد ریسک‌های نزولی برای پوند در سال جدید هستیم، زیرا یک محیط رکودی و حساسیت به بی‌ثباتی بازار ممکن است باعث بازگشت به محدوده 1.15-1.18 در کابل شود.»

شاخص حساس به ریسک 0.8 درصد افزایش یافت و به 0.6760 رسید، در حالی که کاهش یافت و به 6.9802 رسید، در حالی که احساسات نسبت به یوان باقی مانده توسط گسترش COVID-19 در سراسر کشور کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-as-risk-sentiment-rises-yen-in-demand-2969092