با از بین رفتن حق بیمه بهشت ​​امن توسط Investing.com، ارزش دلار کاهش می یابد

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه تضعیف شد و به دلیل اینکه مقامات غربی اهمیت حمله موشکی مرگبار به یک روستای لهستان را کم اهمیت جلوه دادند و به دنبال تشدید تنش ها با روسیه بودند، سودهای یک شبه را پس داد.

“ما معتقدیم که فدرال رزرو می خواهد چندین ماه متوالی تورم رام کننده را ببیند، قبل از اینکه به سمت یک موضع بدخواهانه تر حرکت کند. علاوه بر این، فدرال رزرو باید نشانه هایی از سرد شدن بازار کار را ببیند. بیکاری کم و افزایش سریع دستمزدها».

توسط پیتر پرستار

دلار امن بامداد چهارشنبه پس از انتشار اخباری مبنی بر کشته شدن دو راکت ساخت روسیه در روستایی در لهستان، یکی از اعضای ناتو، در نزدیکی مرز اوکراین، با افزایش قیمت مواجه شد و نگرانی‌ها از تشدید جنگ در اوکراین را افزایش داد.

با 0.2 درصد افزایش به 139.62، در حالی که 0.5 درصد افزایش یافت و به 7.0770 رسید، در حالی که داده ها نشان می دهد یوان در اکتبر به پایین ترین حد هفت ساله سقوط کرده است.

شاخص قیمت مصرف کننده تنها از ماه سپتامبر افزایش یافت و نسبت به سال قبل از آن بالاتر بود که بالاتر از پیش بینی افزایش ماهانه 1.7 درصدی و نرخ سالانه 10.7 درصدی بود.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد که تورم بریتانیا در ماه اکتبر به بالاترین سطح چند دهه اخیر رسیده است، در قیمت 1.1858، درست پایین‌تر از قوی‌ترین سطح خود در سه ماه اخیر معامله شد.

با این حال، مسکو مسئولیت این حمله را رد کرد و رئیس جمهور ایالات متحده گفت که اطلاعات اولیه حاکی از آن است که احتمالاً این سلاح توسط روسیه شلیک نشده است، اگرچه تحقیقات ادامه دارد.

بخوانید:  GBPJPY پایین‌تر می‌افتد و بالاتر می‌رود. حالا چی؟
در ساعت 02:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.3 درصد کاهش به 106.013 رسید و در اوایل چهارشنبه تا 106.76 صعود کرد.


© رویترز.

دلار در روز سه‌شنبه، پس از انتشار یک رشد ضعیف‌تر از حد انتظار، فروش داشت که به داده‌های جالب هفته گذشته افزود که نشان می‌داد روند افزایش نرخ تهاجمی ممکن است به پایان خود نزدیک شود.

با 0.4% افزایش به 1.0389 نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه رسید، در حالی که شاخص حساس به ریسک 0.1% افزایش یافت و به 0.6763 رسید و علیرغم افزایش تنش های ژئوپلیتیکی بالا ماند.

این ارقام حاکی از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بریتانیا است، و همچنین دولت بریتانیا را ناامید خواهد کرد، زیرا آماده اعلام برنامه های مالیاتی و هزینه های جدید برای سال های آینده در روز پنجشنبه است.

تحلیلگران UBS در یادداشتی می‌گویند: «ما فکر می‌کنیم خیلی زود است که انتظار تضعیف دلار آمریکا را داشته باشیم، و دیدگاه خود را در مورد اوج گرفتن دلار تا پایان سه ماهه اول سال 23 حفظ می‌کنیم.»

این به دنبال قرائت های تاسف بار در اوایل این هفته بود که نشان می داد دومین اقتصاد بزرگ جهان تحت فشار است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-lower-as-safe-haven-premium-dissipates-2945399