با ادغام بازار در آستانه NFP ایالات متحده، USD/CHF از پایین ترین سطح 13 روز گذشته جهش کرد.


  • USD/CHF روند نزولی دو روزه را به همراه دارد زیرا خریداران برای گزارش مشاغل ایالات متحده آماده می شوند.
  • خلق و خوی محتاطانه، افزایش بازدهی به خرس‌ها اجازه می‌دهد در میان نشست‌های سست نفس بکشند.
  • NFP ایالات متحده می تواند جفت خرس ها را به خاطر پیش بینی های نزولی و چشم انداز ناگوار فدرال رزرو به یاد بیاورد.

USD/CHF پیشنهادها را برای کاهش ضررهای اخیر در حدود کمترین سطوح در یک دو هفته در اوایل روز جمعه افزایش می دهد. با این حال، جفت فرانک سوئیس (CHF) تا زمان انتشار به 0.9385 بازگشت.

آخرین تثبیت این مظنه می تواند به اضطراب پیش از داده های کلیدی اشتغال ایالات متحده و همچنین اظهارات اخیر کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول (IMF) مرتبط باشد.

روحیه محتاطانه قبل از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) پس از اینکه جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک اظهار داشت که فدرال رزرو راه هایی برای افزایش نرخ دارد، قوت بیشتری پیدا کرد.

از سوی دیگر، جورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول گفت که خطرات رکود برای بسیاری از کشورها در حال افزایش است، چشم انداز رشد جهانی به طور استثنایی نامشخص است و تحت سلطه ریسک ها است.

همچنین احتمالاً نزول USD/CHF می‌تواند ترس از کندی در بازارهای عرضه اولیه عمومی (IPO) باشد.

در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، S&P 500 Futures با 0.30% کاهش در روز به 4070 واحد رسید، در حالی که بازدهی 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده یک جهش اصلاحی را از پایین‌ترین سطح 10 هفته اخیر به 3.54% در زمان مطبوعات نشان داد.

با این حال، خرس USD/CHF همچنان امیدوار است زیرا اکثریت سیاستگذاران فدرال رزرو، از جمله رئیس جروم پاول، از افزایش آسان نرخ بهره حمایت می کنند. در همین راستا اظهارات جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نیز وجود داشت. علاوه بر این، داده‌های عمدتاً ضعیف ایالات متحده نیز بر قیمت USD/CHF تأثیر می‌گذارد.

لازم به ذکر است که اقتصاد نرم‌تر سوئیس نیز اخیراً خرس USD/CHF را به چالش کشیده است. خرده فروشی واقعی سوئیس در ماه اکتبر در مقایسه با رشد پیش بینی شده 3.3 درصدی و 2.5 درصدی (تجدیدنظر شده) قبلی، 2.5 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) کشور با 3.0% پیش‌بینی‌های سالانه و قبل از آن در حالی که در MoM وجود نداشت به 0.0% در مقابل 0.1% پیش‌بینی‌های پیش‌بینی‌شده و قبلی مطابقت داشت.

به طور خلاصه، USD/CHF تصحیح قبل از داده ها را به تصویر می کشد و احتمالاً پس از آمار ایالات متحده کاهش بیشتری خواهد یافت. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که سرفصل‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) احتمالاً با چاپ 200 هزار در مقابل 261 هزار نفر قبلی کاهش می‌یابد در حالی که نرخ بیکاری ممکن است بدون تغییر در 3.7 درصد باقی بماند.

تحلیل تکنیکال

علیرغم آخرین بازگشت، خرس USD/CHF همچنان امیدوار به شکستن کمترین قیمت ماهانه قبلی یعنی 0.9355 است، مگر اینکه قیمت از 15 نوامبر فراتر از خط مقاومت تبدیل شده به حمایت، نزدیک به 0.9415 تا زمان مطبوعات، ثابت بماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-chf-bounces-off-13-day-low-as-market-consolidates-ahead-of-us-nfp-202212020241