با احیای احساسات بازار، یورو به بالای 1.1000 بازگشت

از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن روزانه به زیر سطح پایین‌تر کلیدی در 1.0830 می‌تواند منجر به کاهش زیان تا تلاقی حمایت در 1.0775-1.0800 شود که نشان‌دهنده بازگشت احتمالی روند غالب است.

سوالات متداول بانک مرکزی اروپا

بانک مرکزی اروپا چیست و چگونه بر یورو تأثیر می گذارد؟


اشتراک گذاری:

 • یورو در مقابل دلار آمریکا پس از فروش شدید در روز سه‌شنبه دوباره به رنگ سبز معامله می‌شود.
 • مشکلات رکودی ایالات متحده و ترس های بانکی به عنوان کاتالیزورهای اصلی برای فروش مطرح شد.
 • با این حال، با توجه به تحلیل تکنیکال، روند صعودی باقی می‌ماند، اما با 1.1075 YTD به عنوان سطح کلیدی بعدی در رادار.


EUR/USD: نمودار روزانه

سفت کردن کمی (QT) معکوس QE است. پس از QE زمانی که بهبود اقتصادی در جریان است و تورم شروع به افزایش می کند، انجام می شود. در حالی که در QE بانک مرکزی اروپا (ECB) اوراق قرضه دولتی و شرکتی را از موسسات مالی خریداری می کند تا نقدینگی آنها را تامین کند، در QT بانک مرکزی اروپا خرید اوراق قرضه بیشتر را متوقف می کند و سرمایه گذاری مجدد اصل سررسید روی اوراقی را که از قبل در اختیار دارد متوقف می کند. معمولاً برای یورو مثبت (یا صعودی) است.

در شرایط شدید، بانک مرکزی اروپا می‌تواند ابزار سیاستی به نام تسهیل کمی را اعمال کند. QE فرآیندی است که در آن بانک مرکزی اروپا یورو را چاپ می‌کند و از آن برای خرید دارایی‌ها – معمولاً اوراق قرضه دولتی یا شرکتی – از بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی استفاده می‌کند. QE معمولا منجر به یورو ضعیف تر می شود.
زمانی که صرفاً کاهش نرخ بهره برای دستیابی به هدف ثبات قیمت ها بعید است، QE آخرین راه حل است. بانک مرکزی اروپا از آن در طول بحران بزرگ مالی در سال‌های 11-2009، در سال 2015 که تورم سرسختانه پایین بود و همچنین در طول همه‌گیری کووید، استفاده کرد.

بخوانید:  تزریق نقدینگی PBOC MLF امروز - نرخ بدون تغییر انتظار می رود (اما برخی انتظار کاهش کوچک دارند)

سفت کردن کمی (QT) چیست و چگونه بر یورو تأثیر می گذارد؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/euro-back-above-11000-as-market-sentiment-recovers-202304260803

برای شفافیت، یک «شکست قاطع» ممکن است یک «شمع شکسته» باشد – یک شمع بلند و سبز صعودی روزانه که بالای 1.1075 امتداد دارد و نزدیک به اوج خود بسته می‌شود، یا سه شمع سبز صعودی کوچکتر پشت سر هم که در بالای شمع می‌شکنند. اوج ها

شکست قاطع بالای 1.1075 تا به امروز، ادامه روند صعودی یورو به سطح مقاومت کلیدی بعدی در حدود 1.1190 را تایید می کند، جایی که میانگین متحرک ساده 200 هفته ای (SMA) قرار دارد.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در فرانکفورت آلمان، بانک ذخیره منطقه یورو است. بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تعیین می کند و سیاست های پولی منطقه را مدیریت می کند.
دستور اصلی بانک مرکزی اروپا حفظ ثبات قیمت است که به معنای حفظ تورم در حدود 2 درصد است. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این هدف، افزایش یا کاهش نرخ بهره است. نرخ های بهره نسبتاً بالا معمولاً منجر به تقویت یورو می شود و بالعکس.
شورای حاكم ECB در جلساتی كه هشت بار در سال برگزار می شود، تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ می كند. تصمیمات توسط روسای بانک های ملی منطقه یورو و شش عضو دائمی از جمله رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد گرفته می شود.

تسهیل کمی (QE) چیست و چه تاثیری بر یورو دارد؟

EUR/USD در 1.1067 به اوج خود می رسد و با افت بیش از 100 پیپ در روز روبرو می شود. گفته می شود، کف پیدا کرده و بهبود یافته است و در حال حاضر بالای 1.1000 معامله می شود. کاهش روز سه‌شنبه خشونت‌آمیز بود، اما علی‌رغم آن، روند صعودی گسترده‌تر میان‌مدت دست نخورده باقی می‌ماند – و ادامه خواهد داشت – تا زمانی که پایین‌ترین سطح 1.0830 باقی بماند. در مجموع، شانس ادامه روند صعودی غالب یورو است.

بخوانید:  قیمت نفت خام WTI به 80.46 دلار در هر بشکه رسید

یورو (EUR) در برابر دلار آمریکا (USD) در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه به بالای 1.1000 معامله شد. این جفت ارز پس از تلاطم بازار در روز سه شنبه که در آن جفت ارز بیش از 100 پیپ سقوط کرد، با افزایش ناگهانی قدرت دلار تثبیت شد. در حالی که اجماع عمومی بر این است که این حرکت به دلیل رکود اقتصادی و ترس های بانکی ایالات متحده ناشی از جریان های امن بوده است، همچنین ممکن است با رقابت صندوق های تامینی برای پوشش کوتاه مدت 10 میلیارد دلاری اوراق قرضه شکست خورده خزانه داری ایالات متحده به آن کمک شود.
علیرغم فروش روز سه شنبه، از منظر فنی، روند کلی همچنان رو به افزایش است، با احتمالات که خریدهای لانگ را به شورت ترجیح می دهند.

متحرکان بازار EUR/USD

 • دلار آمریکا روز سه شنبه به دلیل جریان های امن ناشی از رکود و ترس از بحران بانکی افزایش یافت.
 • این خبر که وام دهنده بیمار First Republic Bank در حال بررسی این است که آیا 100 میلیارد دلار از وام های خود – بیش از نیمی از دفتر وام خود – را برای حفظ ترازنامه خود بفروشد یا خیر، ترس از بحران بانکی را احیا می کند.
 • ارقام پایین تر از حد انتظار مصرف کننده در ایالات متحده در ماه آوریل، فروش خانه های جدید را بیش از حد انتظار قرار داد و به عنوان شواهدی از رکود احتمالی قریب الوقوع ایالات متحده در نظر گرفته شد.
 • با این حال، بازده اوراق قرضه T ایالات متحده، به ویژه با سررسید دو ساله، به شدت کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران احتمال اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) ممکن است زودتر از آنچه انتظار می رفت شروع به کاهش نرخ کند، مجددا ارزیابی کردند.
 • یورو توسط کلیت نظرات جنگ طلبانه مقامات بانک مرکزی اروپا حمایت شده است.
 • پیر وونش، رئیس بانک ملی بلژیک، گفت: “ما منتظر هستیم تا رشد دستمزد و تورم اصلی کاهش یابد… قبل از اینکه بتوانیم به نقطه ای برسیم که بتوانیم (نرخ های افزایش) را متوقف کنیم.
 • فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، همچنین گفت که نرخ بهره در نشست 4 می افزایش خواهد یافت، اما اینکه آیا فراتر از آن به داده ها بستگی دارد.
 • پیش از این، ایرلندی گفته بود که وضعیت بانک‌های منطقه یورو، همانطور که توسط نظرسنجی وام‌دهی بانک مرکزی اروپا در 2 می، و همچنین داده‌های تورم HICP منتشر شده در ماه آوریل، در همان روز منتشر شد، ارزیابی شده است.
 • با این حال، درآمدهای قوی سه ماهه اول توسط بانک های اروپایی به دلیل حاشیه بهره بالاتر، نشان می دهد که BLS ممکن است تصویر مطلوبی را ارائه دهد.
 • Banco Santander اخیراً منتشر شد به عنوان مثال، درآمد سه ماهه اول، از تخمین سود 2.4 میلیارد با 2.57 میلیارد پیشی گرفت.
 • کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اخیراً گفته است که تا پایان فرانکفورت با افزایش نرخ بهره هنوز «راهی باقی مانده است».
 • دلار آمریکا در وضعیت نامناسبی قرار دارد زیرا مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) در دوره خاموشی دو هفته ای قبل از نشست 4 ماه مه هستند و در این مدت آنها اجازه اظهار نظر ندارند.
 • قبل از خاموشی، بولارد فدرال رزرو سنت لوئیس مخالف بود و گفت که به دلیل تورم مداوم و ترس از رکود بیش از حد انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره را دارد.
 • اطلاعات کلیدی منتشر شده برای دلار آمریکا در روز چهارشنبه، سفارشات کالاهای بادوام مارس در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ است. برای یورو، نسخه اصلی آمد و رفت، با Consumer Confidence Gfk در ماه مه، که در 25.7- بود و نتیجه قبلی را با 2 bps شکست داد.
بخوانید:  نظرسنجی هفتگی اعتماد مصرف کننده استرالیا 0.4 درصد وزنی افزایش یافته است

تحلیل تکنیکال EUR/USD: نزدیک شدن به بالاترین سطح سال گذشته