بایدن، اقتصاددان نامزد رویترز می‌گوید چین خواهان ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره است

گزارش وزارت خزانه داری چین را به دلیل عدم انتشار مداخلات ارزی و عدم شفافیت در مورد مکانیسم نرخ ارز مورد انتقاد قرار داده است. چین قبلاً مداخله برای تضعیف یوان را رد کرده بود.

برنشتاین از این صرافی برای تأکید بر نگرانی های دولت در مورد ضرب الاجل در ماه ژوئن برای کنگره برای افزایش سقف بدهی یا ریسک نکول و تلاش های جمهوری خواهان برای مشروط کردن این تصویب به کاهش بودجه استفاده کرد.

جارد برنشتاین، یکی از اعضای شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید، در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در مورد نامزدی خود برای ریاست این نهاد گفت که کنترل ایالات متحده بر ارز ذخیره جهان چندین مزیت، از جمله توانایی اعمال تحریم ها، به عنوان واشنگتن ارائه می دهد. روسیه به خاطر جنگش علیه اوکراین این کار را انجام داده بود.

تحلیلگران روز سه شنبه گفتند که جمع آوری ضعیف مالیات در آوریل می تواند به این معنی باشد که ضرب الاجل دولت ایالات متحده برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری زودتر از حد انتظار اتفاق می افتد.


© رویترز. دکتر جرد برنشتاین در مورد نامزدی خود برای ریاست شورای مشاوران اقتصادی در جلسه استماع کمیته امور بانکی، مسکن و امور شهری سنا در کاپیتول هیل در واشنگتن، ایالات متحده، 18 آوریل 2023 شهادت می دهد. رویترز/آماندا آندراد-رودز

واشنگتن (رویترز) – یکی از نامزدهای کاخ سفید برای پست اقتصاددان ارشد روز سه‌شنبه گفت «برخی شواهد» وجود دارد که نشان می‌دهد چین می‌خواهد دلار به‌عنوان ارز ذخیره بین‌المللی تضعیف شود، و او از کنگره خواست تا سقف بدهی آمریکا را برای محافظت از این کشور افزایش دهد. ارزش دلار

بخوانید:  FX آسیا با تضعیف دلار افزایش می‌یابد، یوان کاهش می‌یابد با ادامه صفر کووید توسط Investing.com

برنشتاین در پاسخ به سوالی درباره مقاله‌ای که در سال 2014 در نیویورک تایمز منتشر کرد با عنوان “دلار پادشاه را از تخت سلطنت خلع کنید” و اینکه آیا ایالات متحده اگر این موقعیت را از دست بدهد وضعیت بهتری خواهد داشت یا خیر، به کمیته گفت: “قطعا نه.”

برنشتاین در پاسخ به سوال سناتور جمهوری خواه، بیل هاگرتی، گفت: “من با نظر شما در مورد اهمیت دلار به عنوان ارز ذخیره غالب موافقم.”

او گفت که افزایش سقف بدهی به حفظ وضعیت ارز ذخیره دلار و حفظ ارزش آن کمک می کند. «داشتن این نوع پیش‌فرض به‌عنوان یک ابزار سیاسی با آنچه من و شما در حال حاضر درباره آن صحبت می‌کنیم، مغایرت دارد.»

برنشتاین، که این قطعه را در حین خدمت به عنوان کارشناس ارشد در مرکز اولویت‌های بودجه و سیاست نوشت، گفت: هدف از این مقاله نشان دادن “منافع بسیار قوی” داشتن ارز ذخیره جهانی و همچنین هزینه‌ها از جمله توانایی است. چین و سایر کشورها ارزهای خود را برای داشتن مزیت تجاری مدیریت کنند.

وزارت خزانه داری هشدار داده است که دولت فدرال ممکن است دیگر نتواند تعهدات مالی خود را در اوایل 5 ژوئن انجام دهد، در حالی که دفتر بودجه غیرحزبی کنگره پیش بینی کرده است که این لحظه بین ژوئیه و سپتامبر فرا خواهد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/china-wants-weaker-us-dollar-as-reserve-currency-says-biden-economist-nominee-3058482

در حالی که برنشتاین جزئیات بیشتری در مورد چین ارائه نکرد، خزانه داری ایالات متحده در ماه نوامبر متوجه نشد که هیچ شریک تجاری اصلی ایالات متحده نرخ ارز آن را دستکاری نکرده است تا تا ژوئن 2022 به مزیت ناعادلانه دست یابد، اما چین و شش کشور دیگر را زیر نظر خواهد گرفت.

بخوانید:  موقعیت خالص CFTC GBP NC انگلستان از 5.8 هزار پوند قبلی به 1.1 هزار پوند کاهش یافت.