بانک کانادا در مورد تمایل خود به نرخ های بهره بالاتر محتاط تر به نظر می رسد – CIBC


روز چهارشنبه، بانک مرکزی کانادا (BoC) نرخ بهره کلیدی خود را 50 واحد پایه افزایش داد و مطابق با اجماع بازار به 4.25 درصد رساند. تحلیلگران CIBC اشاره می کنند که BoC محتاطانه تر به نظر می رسد. آنها شاهد سقوط بانک مرکزی در سطح 4.25 درصد هستند.

نقل قول های کلیدی:

بانک کانادا با محتاط‌تر نشان دادن تمایل خود به افزایش نرخ‌های بهره در سال 2023، حتی در شرایطی که امروز تشدید شد، کارت زردی را به تیم افزایش نرخ خود نشان داد. همانطور که انتظار داشتیم، بانک نرخ یک شبه را 50 واحد پایه افزایش داد و به 4.25 درصد رساند، اما قبلاً این پیام ها را با بیان این که نرخ ها “باید بیشتر افزایش یابد” به پایان رسانده است، اکنون فقط می گوید که “در حال بررسی است که آیا منافع سیاستی نرخ باید بیشتر افزایش یابد.»

ما شاهد کاهش نرخ یک شبه در این سطح 4.25 درصدی هستیم، اما برخلاف آنچه بازارهای مالی در چند هفته گذشته با کاهش بازده اوراق قرضه پیش‌بینی می‌کردند، انتظار داریم بانک کانادا نرخ بهره را تا سال 2023 در آنجا حفظ کند و تنها کاهش دهد. به تدریج در سال 2024.

ما انتظار داریم شواهد کافی بیشتر مبنی بر کند شدن رشد تقاضا برای نگه داشتن بانک در سه ماهه اول را ببینیم، اما حتی در آن زمان، بانک ممکن است با حفظ عبارتی که امروز استفاده می‌کند، در را برای افزایش بعدی باز بگذارد. در واقع، ممکن است تا بهار سال 2023، زمانی که ما چند ربع رشد ناچیز را پشت سر گذاشته‌ایم و نشانه‌های واضح تری از کسادی اقتصادی داشته باشیم، زمانی که زبان این اظهارات تغییر کند و نشان دهد که بانک دیگر نیست. در نظر گرفتن “افزایش بیشتر.”

ما می‌بینیم که فدرال‌رزرو به نرخ‌های بالاتر از بانک کانادا فشار می‌آورد، بنابراین تقویت در لونی منتظر چرخش عمومی به سمت ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا در سطح جهانی است، چیزی که انتظار داریم در پایان چرخه صعود فدرال‌رزرو در سال آینده شاهد آن باشیم. Q1 2023.”


منبع: https://www.fxstreet.com/news/bank-of-canada-sounds-more-cautious-about-its-willingness-to-higher-interest-rates-cibc-202212071611