بانک مرکزی تایوان می گوید اقدامات کنترل ارز خارجی را اتخاذ نخواهد کرد

این کشور در سال جاری تاکنون 13 درصد در برابر دلار آمریکا از دست داده است، اگرچه ارز دو صادرکننده اصلی رقیب دیگر، ژاپن و کره جنوبی، حتی بیشتر تضعیف شده است.

دلار تایوان، مانند سایر ارزهای مهم آسیایی، در هفته‌های اخیر به دلیل افزایش شدید نرخ بهره در ایالات متحده و تقویت دلار آمریکا و همچنین نگرانی‌ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی، به شدت کاهش یافته است.

در طول بحران‌های مالی بین‌المللی قبلی، به عنوان مثال در سال‌های 1997 و 2008، این بانک اعلام کرد که سیاست‌های پولی انعطاف‌پذیر و مؤثر و اقدامات مدیریت ارز را برای “تثبیت بازار و اجازه دادن به تایوان برای عبور ایمن از بحران” اتخاذ کرده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/taiwan-central-bank-says-it-will-not-adopt-foreign-exchange-control-measures-2900859

این بانک اعلام کرد که این بیانیه را پس از آن منتشر کرد که اظهارات یانگ چین لانگ، رئیس آن در روز سه‌شنبه در پارلمان هنگام پاسخ به سؤالات نظری درباره تنش‌ها با چین یا افزایش شدید نرخ‌های آمریکا که باعث خروج ناگهانی سرمایه‌های خارجی شد، اشتباه گزارش شد.

این بانک افزود: «بانک اقدامات کنترل ارز را اتخاذ نخواهد کرد.

بانک مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد: با وجود خروج سرمایه‌های خارجی از بورس در شرایط افزایش نرخ‌های آمریکا و کاهش بازارهای جهانی، بازار ارز به آرامی کار می‌کند و همچنان باثبات است.

اگر یک افزایش دیگر نرخ بهره آمریکا باعث خروج سرمایه خارجی زیادی شود، این بانک اعلام کرد که ظرفیت کافی برای پاسخگویی به نوسانات در بازار ارز را دارد.

تایپه (رویترز) – بانک مرکزی تایوان روز چهارشنبه اعلام کرد که اقدامات کنترل ارز خارجی را اتخاذ نخواهد کرد و اقدامات مدیریت ارز برای حفظ ثبات بازار مالی کافی است.

بخوانید:  تایید H&S به نفع خرس های یورو در حدود 1.0890 است


© رویترز. عکس فایل: یکی از کارکنان در کنار آرم بانک مرکزی تایوان در تایپه، تایوان، 26 فوریه 2018 ایستاده است. رویترز/تایرون سیو/عکس فایل

این بانک در بیانیه خود به ذخایر ارزی بزرگ تایوان، تراز پرداخت های سالم، مازاد تجاری و سطح بدهی خارجی بسیار پایین اشاره کرد.

تایوان هرگز کنترل ارز خارجی را اجرا نکرده است و اقدامات مدیریت ارز برای حفظ ثبات بازار مالی کافی است.