بانک مرکزی استرالیا در پروژه های دیجیتال دلار استرالیا با صنعت جفت می شود توسط رویترز

RBA در بیانیه ای گفت: “این پروژه شامل شرکت کنندگان منتخب صنعت است که موارد استفاده بالقوه را برای یک CBDC با استفاده از یک CBDC آزمایشی در مقیاس محدود نشان می دهند که یک ادعای دیجیتال واقعی در بانک رزرو است.”

سیدنی (رویترز) – بانک مرکزی استرالیا در حال راه اندازی 14 پروژه آزمایشی با صنعت مالی برای توسعه برنامه های کاربردی دنیای واقعی برای دلار استرالیا دیجیتال، با تمرکز بر استفاده تجاری به جای یک ابزار جدید مبادله عمومی است.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) اعلام کرد که استفاده های پیشنهادی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شامل پرداخت های آفلاین، اوراق قرضه شرکتی و تسویه حساب FX، صورتحساب های توکن دار و حتی حراج دام است.


© رویترز. عکس فایل: یک اسکناس دلار استرالیا در این عکس تصویری دیده می شود. 1 ژوئن 2017. رویترز/توماس وایت/تصویر/عکس فایل

انتظار می رود در اواسط سال گزارشی در مورد پیشرفت خلبانان زنده ارائه شود.


منبع: https://www.investing.com/news/stock-market-news/australias-central-bank-pairs-with-industry-on-digital-a-projects-3019665

شرکا شامل شرکت بانکداری استرالیا و نیوزیلند، بانک مشترک المنافع استرالیا (OTC:) و Mastercard (NYSE:)، همراه با طیفی از شرکت های فناوری فین است.

بخوانید:  FT گزارش می دهد که صرافی کریپتو جمینی در حال تلاش برای بازیابی 900 میلیون دلار از وام دهنده جنسیس است