بانک‌های مرکزی در صورتی که نیاز به ذخیره ارزهای خود داشته باشند، نقدینگی ذخیره می‌کنند توسط بلومبرگ

با قوی‌تر شدن دلار آمریکا از همیشه و افزایش ریسک رکود، جای تعجب نیست که بانک‌های مرکزی خزانه‌های نقدی خود را ذخیره کنند. سیاست گذاران از توکیو تا سانتیاگو قبلاً وارد بازارهای ارز خارجی شده اند تا ارزهای خود را با راه حل های بداهه، مانند فروش مستقیم دلار به بازار، تقویت کنند.(بلومبرگ) — بانک های مرکزی در سراسر جهان در حال مبادله ذخایر خزانه داری ایالات متحده با پول نقد هستند — فقط در صورتی که نیاز به مداخله در بازارها برای تقویت ارزهای خود داشته باشند.

در همین حال، بر اساس گزارش وزارت دارایی ژاپن، ذخایر خارجی ژاپن در پایان سپتامبر 1.24 تریلیون دلار بود که 54 میلیارد دلار نسبت به ماه قبل کاهش یافت. ارزش اوراق بهادار خارجی از 1.04 تریلیون دلار تا پایان ماه اوت 985 میلیارد دلار بود که نشان می‌دهد ژاپن دارایی‌های خود را برای تأمین مالی مداخله خود فروخته است.

الکس اترا، یک استراتژیست ارشد در Exante Data Inc، گفت: “این نشان می دهد که آنها می خواهند موقعیت نقدی خود را به طور بالقوه برای دفاع از ارزهای خود ایجاد کنند.”

در آسیای جنوب شرقی، ذخایر خارجی کاهش یافته است زیرا دلار فزاینده باعث افزایش ارزش دارایی ها شده و فشار فروش بر ارزهای محلی را افزایش می دهد. ذخایر مالزی و اندونزی در ماه سپتامبر به سطوحی کاهش یافت که آخرین بار در سال 2020 مشاهده شده بود، در حالی که ذخایر تایلند به پایین ترین سطح پنج سال اخیر سقوط کرد و این کشور را به آخرین کشور در آسیای نوظهور تبدیل کرد که شاهد تضعیف بافرهای خود بود.

بخوانید:  تغییر اعتبار مصرف کننده ایالات متحده بالاتر از پیش بینی ها (25 میلیارد دلار) در ماه اوت: واقعی (32.24 میلیارد دلار)


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/central-banks-hoard-cash-in-case-they-need-to-save-their-currencies-2907561

لو کراندال، اقتصاددان رایتسون ICAP (LON:) در یادداشتی به مشتریان با اشاره به افزایش مقدار پول نقدی که موسسات خارجی در یک بانک کلیدی فدرال رزرو ذخیره می کنند، نوشت: با این حال، “به نظر می رسد بسیاری از فروشندگان رسمی خارجی در ماه سپتامبر احتیاطی بوده اند.” امکانات.

© 2022 بلومبرگ LP

بر اساس داده های ایالات متحده، با کاهش دارایی های خزانه داری خارجی، بانک های مرکزی میزان پول نقدی را که در تسهیلات قرارداد بازخرید معکوس خارجی بانک مرکزی فدرال رزرو می کنند، افزایش داده اند. آنها 61 میلیارد دلار در همان دوره چهار هفته ای کوچک شدن ذخایر خزانه داری اضافه کردند.

طبق داده های فدرال رزرو، مقامات پولی خارجی در هفته منتهی به 5 اکتبر 29 میلیارد دلار اوراق بهادار خزانه داری را تسویه کردند که کاهش چهار هفته ای در دارایی ها را به 81 میلیارد دلار رساند. این شدیدترین جریان خروجی از زمان آغاز همه‌گیری در مارس 2020 است که مجموع دارایی‌ها را به 2.91 تریلیون دلار رسانده است.