بانک‌های مرکزی در انتظار بانک‌های مرکزی هستند

به دنبال تثبیت ضعیف روزانه بانک مردمی، 0.2 درصد کاهش یافت. با توجه به اینکه فعالیت اقتصادی کلی همچنان تحت فشار است، این ارز از رشد قوی تر از حد انتظار در بخش خدمات چین حمایت چندانی نکرد.


© رویترز

کاهش تقاضای پناهگاه امن، پس از تصویب لایحه افزایش سقف بدهی ایالات متحده، دلار را به سطح 140 رساند، در حالی که داده های ناامیدکننده ماه می نیز تاثیرگذار بود.

تمرکز این هفته بر چین و داده‌ها برای نشانه‌های بیشتر در مورد بزرگترین اقتصاد آسیا است، زیرا این کشور در تلاش برای بهبودی پس از سه سال اختلالات کووید است. مجموعه ای از قرائت های مختلف اقتصادی در ماه می به کاهش سرعت در اقتصاد پس از شروع قوی سال اشاره کرد.

بازارها نیز منتظر جلسات بانک مرکزی در هفته جاری و در هفته هستند، اگرچه انتظار می‌رود هر دو بانک پس از افزایش شدید در سال گذشته، نرخ‌ها را ثابت نگه دارند. اما با توجه به افزایش غیرمنتظره در ماه آوریل، احتمال کمی برای افزایش نرخ از سوی بانک مرکزی استرالیا نیز وجود دارد.

اما تعدادی از مقامات فدرال رزرو احتمال توقف افزایش نرخ بهره را در این ماه اعلام کردند و از فدرال رزرو خواستند تا جنگ صلیبی افزایش نرخ بهره را در طول یکسال خود علیه تورم بررسی کند. این امر باعث ایجاد ابهام در مورد نحوه عملکرد بانک مرکزی در هفته آینده شد، به ویژه با توجه به اینکه به نظر می رسد سایر جنبه های اقتصاد ایالات متحده در حال کند شدن هستند.

بخوانید:  در آستانه مذاکرات بیشتر برای سقف بدهی توسط Investing.com، دلار نزدیک به بالاترین حد پنج هفته اخیر تثبیت شد

بدترین عملکرد در آسیا بود که در بحبوحه ادامه عدم اطمینان در مورد تشکیل دولت جدید در این کشور، 0.7 درصد کاهش داشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx–falls-as-fed-jitters-boost-dollar-central-banks-awaited-3097710

این قرائت، همراه با چاپ قوی تر از حد انتظار در فدرال رزرو در اوایل ماه مه، چشم انداز تندروانه ای را برای بانک مرکزی در ماه ژوئن ارائه کرد.

دلار در تجارت آسیایی افزایش یافت و هر کدام حدود 0.1 درصد افزایش یافت. هر دو ابزار نیز نزدیک به بالاترین حد دو ماهه بودند، زیرا داده‌های روز جمعه نشان داد که در ماه مه بسیار بیشتر از حد انتظار افزایش یافتند و به بازار کار قوی ایالات متحده اشاره کرد.

با این حال، به طور گسترده انتظار می رود که بانک مرکزی نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه دارد، که باعث ایجاد باد مخالف بیشتر برای بازارهای پر ریسک آسیایی می شود.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز دوشنبه عقب نشینی کردند، در حالی که دلار در بحبوحه عدم اطمینان در مورد اینکه آیا فدرال رزرو نرخ بهره را در ژوئن افزایش خواهد داد یا خیر، نزدیک به بالاترین حد دو ماهه معامله شد، و اکنون تمرکز به جلسات بانک مرکزی در هند و استرالیا در این هفته معطوف شده است.

ثابت بود، در حالی که 0.3٪ کاهش یافت.