بازگشت WTI از 73.00 دلار، نزولی به نظر می رسد زیرا ضعیف PMI ایالات متحده باعث ترس از رکود می شود

ذخایر نفت گزارش شده توسط موسسه نفت آمریکا (API) برای هفته منتهی به 30 دسامبر 3.298 میلیون بشکه افزایش یافته است. فعالیت های عملیاتی عمدتاً به دلیل مشغول بودن افراد در جشن های سال نو تعطیل شدند. در آینده، داده‌های رسمی موجودی نفت ایالات متحده انگیزه جدیدی را ارائه خواهد کرد.

در همین حال، بازار کار خوش‌بینانه در ایالات متحده دلیل معناداری را به فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای ادامه نرخ‌های بهره بالاتر برای یک دوره سکولار ارائه می‌کند. نرخ بیکاری در سطوح پایین‌تر بسیار پایدار است و رشد دستمزدها قوی است که همچنان فشارهای تورمی را مهار می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-rebound-from-7300-downside-looks-likely-as-weak-us-pmi-trigger-recession-fears-202301050159

  • قیمت نفت پس از کشتار روز چهارشنبه، تقاضای متوسطی را در حدود 73.00 دلار احساس کرد.
  • دورنمای تاریک اقتصادی ناشی از پایداری نرخ های بهره بالاتر توسط فدرال رزرو بر طلای سیاه تاثیر می گذارد.
  • فعالیت های تولیدی ضعیف در ایالات متحده برای دومین بار متوالی باعث ترس از رکود شده است.

در حوزه آسیایی، افزایش آلودگی‌های کووید در چین نشانه‌هایی از تاخیر در بهبود چشم‌انداز اقتصادی آن را نشان می‌دهد. تحلیلگران Rabobank بر این باورند که چین پس از کاهش محدودیت‌ها همچنان در تلاش است تا با افزایش موارد ابتلا به کووید کنار بیاید. افزایش اخیر عفونت‌های کووید نه تنها سیستم مراقبت‌های بهداشتی چین را تحت فشار قرار داده است. بلومبرگ گزارش می‌دهد که اکنون ممکن است برنامه‌های پکن برای راه‌اندازی صنعت نیمه‌رسانای داخلی برای رقابت با زنجیره‌های تامین تحت کنترل ایالات متحده را خفه کند.

PMI تولیدی در ایالات متحده به 48.4 در مقابل انتظارات 48.5 و انتشار قبلی 49.0 کاهش یافت که به عنوان پایین ترین میزان از می 2000 ثبت شده است. اقدامات سختگیرانه سیاست های تهاجمی توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای مقابله با تورم سرسخت اتخاذ شده است. منجر به کاهش حجم فعالیت های تولیدی شد. شرکت‌ها از بحث افزایش بدهی طفره می‌روند تا از تعهدات بهره بالاتر اجتناب کنند، که منجر به تغییر ظرفیت‌های تولید و اجرای کمتر فرصت‌های سرمایه‌گذاری شده است.

بخوانید:  من به نگه داشتن نرخ ها رای خواهم داد - بلومبرگ

وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، معاملات آتی در NYMEX، پس از سقوط به نزدیک به 73.00 دلار، برخی از پیشنهادها را در جلسه آسیایی انتخاب کرد. حرکت برگشتی در حال حاضر کمتر مطمئن به نظر می رسد زیرا قیمت نفت در روز چهارشنبه شاهد یک قتل عام بود که منجر به کاهش متوالی داده های PMI تولید ایالات متحده گزارش شده توسط دپارتمان موسسه مدیریت عرضه (ISM) شد.