بازگشت USDJPY از 139.00 در حالی که نمایه ریسک در بحبوحه تنش های روسیه و لهستان بدتر می شود

در جبهه توکیو، خماری ناشی از انقباض تولید ناخالص داخلی (GDP) انتظار می رود ین ژاپن را سرگردان نگه دارد. تولید ناخالص داخلی 0.3 درصد در سه ماهه سوم در مقابل انتظار رشد 0.3 درصد کاهش یافت.

جفت USDJPY پس از افت حاشیه ای تا نزدیک به 139.00 در جلسه توکیو، علاقه خرید را احساس کرد. در روز سه‌شنبه، این دارایی پس از آزمایش پایین‌ترین قیمت هفته قبل در حدود 138.30، شاهد یک اقدام خرید پاسخگو با پاور پک بود. با گسترش حملات نظامی روسیه به لهستان عضو ناتو پس از حمله به کیف، احساسات منفی بازار ایجاد شد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdjpy-rebound-from-13900-as-risk-profile-turns-sour-amid-russia-poland-tensions-202211160044

معاملات آتی S&P500 در توکیو پس از چرخش وحشیانه روز سه شنبه زیان نشان می دهد. به نظر می رسد تنش های ژئوپلیتیکی روی سبد 500 سهمی سنگینی می کند. همچنین، انتشار خرده‌فروشی در ایالات متحده، معاملات آتی شاخص را در حالت تنتر هوک نگه می‌دارد. بر اساس برآوردهای اولیه، داده های اقتصادی به 0.9٪ در مقابل انتشار قبلی 0٪ بهبود می یابد. تقاضای قوی در زمان افزایش نرخ بهره و کاهش نرخ تورم در ماه اکتبر می تواند DXY را خوشحال کند.

  • USDJPY قیمت پیشنهادی خود را در حدود 139.00 انتخاب کرده است، زیرا تنش های روسیه و لهستان روحیه عدم ریسک را تقویت کرده است.
  • معاملات آتی S&P500 پس از سه شنبه پر نوسان، در توکیو افت قابل توجهی را نشان داد.
  • رئیس‌جمهور لهستان فعالیت نظامی روسیه را یک حادثه یکباره می‌داند و هیچ نشانه‌ای از تکرار آن در آینده وجود ندارد.

توسعه بیشتر در مورد تنش های روسیه و لهستان، انگیزه تازه ای را برای فعالان بازار فراهم می کند. در همین حال، آندری دودا، رئیس‌جمهور لهستان با اشاره به این که آنچه اتفاق افتاده است، گفته است که هیچ نشانه‌ای مبنی بر تکرار حادثه امروز وجود ندارد. از آنجایی که دولت لهستان نیز نشستی را با سفرای ناتو برنامه ریزی کرده است، لحن ریسک کردن هنوز کاهش نیافته است.

بخوانید:  رشد دلار، یورو پس از محتاطانه ECB توسط رویترز کاهش یافت

این منجر به بهبود قابل توجهی در شاخص دلار آمریکا (DXY) شد، زیرا سرمایه گذاران برای محافظت از خود در برابر نوسانات محض در پشت درخواست های امن پنهان شدند. DXY قدرتمند پس از ثبت پایین ترین قیمت سه ماهه در حدود 105.35 قیمت پیشنهادی را انتخاب کرد.