بازگشت USDCNH در حدود 7.2300 محو می شود زیرا چین از سیاست ضد کووید صفر دفاع می کند، Fedspeak مختلط به نظر می رسد

نظرات مقامات کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) امیدهای قبلی برای کنترل آسان کووید را رد کرد و قیمت USDCNH را اخیراً افزایش داد. به گزارش رویترز، مقامات گفتند که چین به محض ظهور موارد کووید-19، رویکرد “پاکسازی پویا” خود را ادامه خواهد داد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usdcnh-rebound-fades-around-72300-as-china-defends-zero-covid-policy-fedspeak-appears-mixed-202211070251

در ادامه، اعداد تجاری چین در ماه اکتبر به عنوان یک کاتالیزور فوری عمل خواهند کرد، اما توجه عمده به به روز رسانی ویروس و داده های تورم از پکن و همچنین واشنگتن معطوف خواهد شد. مهمتر از همه، واگرایی سیاست پولی بین فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) و بانک خلق چین (PBOC) گاوهای USDCNH را امیدوار نگه می دارد.

تحلیل تکنیکال

یک خط روند صعودی سه ماهه، نزولی کوتاه مدت USDCNH را نزدیک به 7.1800 محدود می کند.

در همین راستا هشدار شی جین پینگ رئیس جمهور چین به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مورد استفاده از فناوری هسته ای در جنگ بود. علاوه بر این، اخبار منتشر شده از وال استریت ژورنال (WSJ) مبنی بر اینکه یک مقام ارشد کاخ سفید درگیر مذاکرات نامعلومی با دستیاران ارشد پوتین است نیز تلاش کرد تا خریداران این جفت را خشنود کند.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures به 3750 کاهش می‌یابد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده در حدود بالاترین قیمت‌های چند روزه چاپ شده در روز قبل، کند باقی می‌ماند.

ضررهای اخیر یوان چین (CNH) می تواند با ترس از کووید مرتبط باشد. با این حال، به نظر می رسد انتظارات از سرمایه گذاری خصوصی بیشتر برای دفاع از دومین اقتصاد بزرگ جهان و نگرانی های متفاوت در مورد اقدام بعدی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) خریداران این جفت ارز را به چالش می کشد.

از سوی دیگر، رویترز به‌روزرسانی‌های وب‌سایت کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) را نقل می‌کند که می‌گوید شرکت‌های خصوصی برای سرمایه‌گذاری در 102 پروژه بزرگ در زمینه‌هایی مانند حمل‌ونقل، حفظ آب و کاهش کربن تشویق خواهند شد.

  • USDCNH پس از چاپ بزرگترین ضرر روزانه در چند دهه اخیر، زخم های خود را می لیسد.
  • ترس از قرنطینه های طولانی مدت ناشی از کووید، تعداد بیشتر ویروس، قیمت USDCNH را بالا می برد.
  • امید به سرمایه‌گذاری بیشتر از سوی چین، فدسپیک مختلط همچنان ادامه دارد.

لازم به ذکر است که گزارش مشاغل مختلط روز جمعه در ایالات متحده، با جهش در سرفصل‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) و افزایش نرخ بیکاری، به ترس از چرخش سیاست‌ها برای فشار بر دلار آمریکا ملحق شد و باعث ایجاد حالت ریسک‌پذیری در بازار شد. علاوه بر این، امید به کاهش کنترل فعالیت های ناشی از کووید در چین، قدرت بیشتری به خلق و خوی ریسک پذیر در روز قبل ارائه کرد. بلومبرگ گزارش داد: «پست تایید نشده هفته گذشته در رسانه‌های اجتماعی و گزارشی که مقامات در حال کار بر روی طرح‌هایی برای لغو سیستمی بودند که خطوط هوایی را به دلیل وارد کردن موارد ویروس به کشور جریمه می‌کند، امید سرمایه‌گذاران را تقویت کرد که سیاست همه‌گیری چین به زودی کاهش یابد.»

کمیسیون ملی بهداشت روز دوشنبه اعلام کرد: چین در 6 نوامبر 5643 مورد ابتلای جدید به کووید-19 را گزارش کرد که از این تعداد 569 مورد علامت و 5074 مورد بدون علامت بودند. در این خبر همچنین آمده است: «این در مقایسه با 4610 مورد جدید در روز قبل – 588 عفونت علامت دار و 4022 عفونت بدون علامت – است که چین به طور جداگانه شمارش می کند.

USDCNH در حوالی قله روزانه بالاتر می رود و تا زمان انتشار به 7.2300 می رسد، زیرا در طول جلسه آسیایی روز دوشنبه، بزرگترین ضرر روزانه در دهه های اخیر را کاهش می دهد.