بازگشت AUD/USD از 0.6800 به 0.6720 افزایش می یابد زیرا جو بازار کاهش می یابد.


  • روند صعودی استرالیا به 0.6800 محدود شد. این جفت تا 0.6720 عقب نشینی می کند.
  • حال و هوای بازار به دلیل نگرانی ها در مورد عفونت های COVID-19 در چین وخیم است.
  • AUD/USD در محدوده اخیر با تمرکز بازار بر داده های ایالات متحده باقی می ماند.

استرالیا قرار است روند صعودی چهار روزه خود را در روز پنجشنبه محدود کند، زیرا این جفت ارز از بالاترین سطح یک هفته ای در 0.6800 کاهش یافت و در اوایل جلسه اروپا، ضرر را به پایین ترین سطح هفته آزمایشی 0.6720 رساند.

نگرانی در مورد COVID-19 در چین اشتهای ریسک را کاهش می دهد

افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین، امیدها به بهبود اقتصادی اژدهای آسیایی را محدود کرده و خوش‌بینی متوسط ​​مشاهده شده در نیمه اول هفته را درهم شکسته است.

بازارهای عمده آسیایی جلسه روز پنج شنبه را با منفی بسته اند و شاخص های اروپایی نیز با کاهش 0.17 درصدی در فرانکفورت و 0.62 درصدی کاهشی در لندن دنبال می کنند.

موارد کووید-19 در چین از زمانی که دولت سیاست ضد کووید صفر خود را کاهش داد، افزایش یافته است و سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور را در موجی که تهدید می کند از شهری به مناطق روستایی گسترش یابد، افزایش یافته است زیرا بسیاری از شهروندان برای جشن سال قمری سفر می کنند. با خانواده هایشان

در این زمینه، بسیاری از کشورها در نظر دارند تست کووید را برای مسافران چینی معرفی کنند. ایالات متحده قبلاً آزمایش های اجباری را از 5 ژانویه اعلام کرده است و ایتالیا نیز در حال بررسی همین اقدام است، زیرا نیمی از مسافرانی که با پروازی از چین وارد شده بودند در روز چهارشنبه در فرودگاه مالپنسا میلان به ویروس کرونا مثبت شدند.

استرالیا که با احساسات مرتبط است تحت تأثیر روحیه وخیم و نگرانی سرمایه گذاران در مورد عواقب آن بر رشد اقتصادی چین قرار گرفته است. با این حال، در کاهش بازار پس از کریسمس، این جفت ارز در محدوده‌های اخیر در روز پنج‌شنبه با تمرکز بر مطالبات اولیه بیکاری آمریکا و ارقام ذخایر نفتی که اواخر امروز اعلام می‌شود، باقی می‌ماند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-reversal-from-06800-extends-to-06720-as-market-sentiment-sours-202212290847