بازگشت نقدینگی چین به بازارهای املاک آسیا توسط رویترز

جنی یان، مدیر بازاریابی در یک شرکت شنژن که در خرید املاک خارج از کشور تخصص دارد، گفت: «بسیاری از مردم از زمان بازگشایی به تایلند سفر کرده‌اند و به بازار املاک نگاه خواهند کرد.

تقاضای چینی ها به افزایش قیمت املاک سنگاپور کمک می کند، دانشجویان چینی در حال خرید آپارتمان در سیدنی و ملبورن هستند، و نمایندگان می گویند علاقه چینی ها در تایلند در حال افزایش است.

مدرسه آمریکایی سنگاپور در بیانیه‌ای در پاسخ به پرسش‌های رویترز گفت: «مطالب قابل توجهی از سوی خانواده‌های چینی به دنبال ثبت‌نام شده است».

سپرده‌های ارزی در بانک‌های تجاری چین در سال منتهی به فوریه 16.2 درصد کاهش یافت، اگرچه مشخص نیست که آیا این نشان دهنده جریان‌های خارجی است یا خیر.

نشانه‌های اولیه حاکی از جریان‌های بسیار کمتری نسبت به قسمت‌های قبلی است، مانند یکی در سال 2016 که کنترل‌های شدیدتری را در انتقال پول از چین ایجاد کرد. اما آنها نشان می‌دهند که در پی همه‌گیری، خانواده‌های چینی به دنبال نقل مکان دارایی‌ها و حتی خودشان به خارج از کشور هستند.

سنگاپور/سیدنی (رویترز) – آژانس‌های املاک و داده‌های املاک از استرالیا به سنگاپور نشان می‌دهند که پایان کنترل‌های مرزی سختگیرانه کووید-19 چین باعث می‌شود که پول نقد سرکوب شده به خارج از کشور جریان یابد.

چینی‌های ثروتمند و طبقه متوسط ​​مدت‌هاست که به دنبال انتقال مقداری ثروت به خارج از کشور برای تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های خود و نگه داشتن برخی دارایی‌های خارج از دسترس مقامات، در هر صورت بوده‌اند.

کانادا، یکی دیگر از بازارهای املاک و مستغلات که بین سرمایه گذاران چینی محبوبیت دارد، خریداران خارجی را به مدت دو سال ممنوع کرده است. نمایندگان در تایلند می گویند که درخواست های فروش از چین در حال افزایش است.

بخوانید:  Societe Generale نفت را حتی پایین تر هدف قرار داده است

4/4

© رویترز. فایل عکس: ترافیک در شهر چین بانکوک، یکی از برترین نقاط جاذبه گردشگری تایلند در انتظار ورود گردشگران چینی پس از بازگشایی مرزهای چین در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا (COVID-19)، در بانکوک، تایلند، 6 ژانویه 2023 است.

2/4

سنگاپور شاهد سرازیر شدن خانواده ها و پول است.

او گفت: “املاک در تایلند یا مالزی بسیار ارزان هستند، حتی ارزان تر از املاک در یک شهر چینی درجه سوم.”

تحلیلگران بانک فرانسوی Natixis در یادداشتی با اشاره به نقل و انتقالات سرمایه بزرگتر همراه با سفر می گویند که یکی از «اندازه گیری فرار سرمایه پنهان» خروج خالص سرمایه مداوم از طریق گردشگری است، اما برای اهداف دیگر.

“بیشتر سرمایه گذارانی که اکنون خرید می کنند کسانی هستند که فقط باید مقداری پول بیرون بیاورند. ما شاهد موج بزرگی نیستیم، اما قطعاً علاقه و پرس و جوهای زیادی وجود دارد – به ویژه از سوی دانشجویانی که به استرالیا برمی گردند.”

خرید خانه در سنگاپور، جایی که چینی‌ها برترین خریداران خارجی هستند، در اوایل سال 2023 نسبت به سرعت وحشتناک سال گذشته کاهش یافت – اما با وجود افزایش شدید تعرفه تمبر املاک، فقط اندکی.

داده‌های مربوط به جریان اولیه خروجی‌ها کمیاب است، اما نشانه‌ها حاکی از تقاضای جدید برای خروج سرمایه از چین است، جایی که اعتماد املاک و مستغلات شکننده است و قوانین مالیاتی دولت و انتقاد از انباشت ثروت، سرمایه‌گذاری در خارج از کشور را جذاب‌تر می‌کند.

با این تعداد زیاد مسافرت، تقاضا برای خرید وجود خواهد داشت.»

داده‌های دارایی استرالیا بر اساس ملیت تجزیه نمی‌شود، اما کارگزاران می‌گویند علاقه خارجی اخیر به تثبیت قیمت‌ها و رساندن نرخ ترخیص در سیدنی به بالاترین سطح یک ساله در ماه فوریه کمک کرده است.

بخوانید:  توضیح دهنده-ین از آستانه کلید 150 گذشته است. بعدش چی؟ توسط رویترز

سفرهای پولی

توسط تام وستبروک و استلا کیو

ایان چن، موسس و مدیر اجرایی Jalin Realty که در چین، استرالیا، مالزی و سنگاپور فعالیت می کند، گفت: «از زمان باز شدن مرزها، به ویژه از سوی چینی ها، سؤالات سرمایه گذاران املاک منطقه ای آسیا دو برابر شده است.

محدودیت‌های انتقال پول به خارج از کشور احتمالاً از سیل خروجی‌ها یا تأثیر بزرگی بر دومین اقتصاد بزرگ جهان جلوگیری می‌کند، اما این روند نشان‌دهنده عدم اعتماد است و بر ارز فشار می‌آورد که با کاهش قوانین کووید توسط چین برای پیشرفت تلاش کرده است. .

($1 = 6.8508 renminbi)


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-cash-trickling-back-to-asias-property-markets-3047176

جوی وانگ، مدیر CS Corp، یک شرکت حسابداری که مشاوره مهاجرت را در ایالت شهر ارائه می دهد، از زمان شیوع بیماری همه گیر حدود 300 مشتری عمدتاً چینی به دست آورده است. وانگ گفت: «کووید و قرنطینه به مردم زمان زیادی داد تا به آینده خود فکر کنند.