بازگشت از زیر 81.70 با کاهش شاخص USD در حدود 100.50


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-inr-price-news-rebounds-from-below-8170-as-usd-index-finds-cushion-around-10050-202302020420

در جبهه روپیه هند، بودجه اتحادیه ارائه شده توسط وزیر دارایی، نیرمالا سیتارامان، نتوانست قدرت سهام هند را تامین کند. طبق بودجه مالی 2023-24، دولت مقیاس صفحات مالیاتی را افزایش داده است، که از افرادی که درآمد سالانه تا سقف روپیه دارند حمایت می کند. 7 میلیون علاوه بر آن، دولت هدف کسری مالی را از 6.4 درصد اعلام شده در دوره قبل به 5.9 درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) کاهش داده است. کاهش هدف کسری مالی ممکن است روپیه هند را در آینده تقویت کند.

قراردادهای آتی S&P500 اکثر سودهای اضافی ثبت شده در جلسه توکیو را بالاتر از سودهای ستاره ای ثبت شده در روز چهارشنبه نگه می دارند که نشان می دهد موضوع ریسک اشتها بسیار محکم است. تقاضا برای اوراق قرضه دولتی ایالات متحده در حال کاهش است که بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده را به بالای 3.41 درصد رسانده است.

در تصمیم خود برای نرخ بهره، فدرال رزرو (فدرال رزرو) پس از کاهش آن به 50 واحد در ثانیه در نشست دسامبر، دوباره سرعت سیاست انقباض خود را به 25 واحد پایه (bps) کاهش داد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تایید کرده است که چرخه سیاست های سختگیرانه در حال حاضر ادامه خواهد داشت زیرا بانک مرکزی می خواهد خود را در نبرد با تورم تقویت کند. در حالی که خیابان انتظار دارد که فدرال رزرو به دلیل در دسترس بودن شواهد مختلف از کاهش بیشتر تورم، افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند.

  • USD/INR یک حرکت بازگشتی را نشان داده است زیرا شاخص USD یک بالشتک متوسط ​​را در حدود 100.50 ارزیابی کرده است.
  • سیگنال های تازه از کاهش پیش بینی های تورم نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است چرخه افزایش نرخ بهره را متوقف کند.
  • دولت هند هدف کسری مالی خود را به 5.9 درصد تولید ناخالص داخلی کمتر از هدف قبلی 6.4 درصد کاهش داده است.

جفت USD/INR پس از سقوط به نزدیک به 81.65 در جلسه آسیایی، دوباره رشد کرده است. این دارایی تقاضا پیدا کرد زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تجدید پایین‌ترین سطح 9 ماهه خود در 100.50، نشانه‌هایی از حرکت عقب‌نشینی نشان داد. شاخص USD همچنان در یک مسیر بسیار منفی قرار دارد، بنابراین، حرکت عقب نشینی می تواند به عنوان یک فرصت فروش توسط فعالان بازار سرمایه گذاری شود.

در همین حال، قیمت نفت پس از حرکت بهبود از زیر 76.50 دلار کاهش یافته است. روز چهارشنبه، پس از گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) از افزایش 4.14 میلیونی ذخایر نفت در هفته منتهی به 27 ژانویه، قیمت نفت کاهش یافت. شایان ذکر است که هند یکی از واردکنندگان اصلی نفت و کاهش قیمت نفت از روپیه هند حمایت می کند.