بازنشستگی جهانی با 3 تریلیون دلار کتاب از رکود تورمی ترس دارد – نظرسنجی رویترز© رویترز.

لندن (رویترز) – نظرسنجی روز سه‌شنبه نشان داد که طرح‌های بازنشستگی عمومی جهانی و صندوق‌های ثروت دولتی که بیش از 3 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کنند، از ترکیبی از رکود اقتصادی و تورم بالاتر در 12 تا 24 ماه آینده بیم دارند.

به گفته اتاق فکر OMFIF که بررسی 19 صندوق در سراسر اروپا، آمریکای شمالی، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه و آمریکای لاتین را انجام داده است، سرمایه گذاران در تغییر سبدهای خود با چالش های بزرگی روبرو هستند.

تورم بالا دائماً مهمترین نگرانی بلندمدت تقریباً 50 درصد از افراد مورد بررسی بود.

در جستجوی سود، بیش از 40 درصد از صندوق ها قصد دارند بیشتر به املاک و زیرساخت ها تخصیص دهند، در حالی که آنها همچنین به دنبال محافظت از موقعیت خود با سرمایه گذاری بیشتر در اوراق قرضه دولتی مرتبط با تورم هستند.

سرمایه گذاران همچنین به دنبال تخصیص مجدد به دور از رنمینبی (یوآن) چین هستند و به مسائل مربوط به ژئوپلیتیک، شفافیت بازار، مقررات و کنترل سرمایه اشاره می کنند.

تغییرات آب و هوایی نگرانی دیگری است که بیش از 80 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که قصد دارند در صنایع تجدیدپذیر سرمایه گذاری بیشتری کنند.

با این حال، دارایی‌های صندوق‌های بازنشستگی عمومی در سال گذشته رشد کرد و به آنها در برابر نوسانات بازار کمک کرد.

OMFIF گفت دارایی های تحت مدیریت در 100 صندوق بازنشستگی عمومی با 17 درصد رشد در سال 2021 به 17.4 تریلیون دلار رسیده است. دارایی‌های 50 صندوق ثروت دولتی برتر با 23 درصد افزایش به 9.8 تریلیون دلار رسید.

OMFIF این نظرسنجی را بین اوت و اکتبر 2022 انجام داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/global-pensions-with-3-trln-on-books-fear-stagflation-survey-2958481