بازار کار به سرد شدن ادامه می دهد، اما فقط با سرعت تدریجی – Wells Fargo


اشتراک گذاری:

گزارش اشتغال ایالات متحده در ژوئن نشان داد که اقتصاد 209000 شغل ایجاد کرده است که کمتر از حد انتظار است. تحلیلگران ولز فارگو خاطرنشان می‌کنند که این گزارش شواهد دیگری را ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد با کاهش رشد شغل و افزایش پیوسته عرضه نیروی کار، بازار کار به آرامی به تعادل بهتری می‌رسد. آنها انتظار دارند که فدرال رزرو در نشست جولای نرخ بهره را افزایش دهد.

نقل قول های کلیدی:

«به نظر می‌رسد که حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی در سال گذشته با جاذبه‌ای که دیگر معیارهای بازار کار را تحت تأثیر قرار داده است، مخالفت کرده است. با این حال، گزارش اشتغال ژوئن نشان می دهد که این پویایی مسیر خود را طی کرده است. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه ژوئن 209 هزار افزایش یافت – یک افزایش قابل احترام در نوع خود – اما کمتر از توافق بلومبرگ برای اولین بار در 15 ماه گذشته. تجدید نظرها همچنین به رشد شغلی اخیر اشاره کرد که کمی به زمین نزدیکتر شده است.

«بازار کار انعطاف‌پذیر شگفت‌انگیز به حفظ رشد اقتصادی ایالات متحده با سرعت متوسط ​​علیرغم نگرانی‌های مداوم در مورد رکود کمک کرده است. با این حال، حتی در بحبوحه عرضه بیشتر نیروی کار در آینده و کاهش تدریجی تقاضای نیروی کار، وزن شواهد همچنان نشان می دهد که بازار کار برای سازگاری با تورم 2 درصدی بسیار تنگ است. پیشرفت جهت دار به سمت بازار کار متعادل تر دلگرم کننده است و به توضیح اینکه چرا FOMC سرعت افزایش نرخ خود را کند کرده است، کمک می کند، اما داده های امروز به افزایش 25 واحدی دیگر نرخ بهره در نشست آتی FOMC در 25 تا 26 جولای اشاره دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-labor-market-continues-to-cool-but-only-at-a-gradual-pace-wells-fargo-202307071956

بخوانید:  سهام ایالات متحده با افزایش اندکی باز می شود