بازار خودروهای دست دوم دوباره به چرخ دنده های بالا رفته است. در اینجا دلیل آن است

امروز مورگان استنلی با یک یادداشت به دنبال عمیق تر و یافتن همان چیزی است اما هنوز بدون توضیح است.

سرمایه گذاری در اینجا ساده است: خانه و اتومبیل. خطر این است که فدرال رزرو به چیزی بسیار دردناک (6٪؟ 7٪؟) صعود کند که واقعاً حزب را به پایان برساند. نکته دوم این است که پس‌اندازهای همه‌گیر در نهایت به پایان می‌رسد، احتمالاً در پایان سال 2023، بنابراین اگر فدرال رزرو بیشتر افزایش یابد و پول تمام شود، سال آینده می‌تواند دردسرساز شود.


منبع: https://www.forexlive.com/news/the-used-car-market-has-shifted-back-into-high-gear-heres-why-20230211/

فکر کنم گویاست

توضیح اینجاست: مصرف‌کننده هنوز سرگردان است و فدرال رزرو کار بیشتری برای انجام دادن دارد. این دقیقا همان چیزی است که موضوع شماره 1 من در آغاز سال بود، زمانی که همه می گفتند رکود در راه است.

این نشان می دهد که مصرف کننده هنوز پولی برای خرج کردن دارد و همچنان آن خانه ها و ماشین ها را می خواهد. تولید خودرو به دلیل بیماری همه گیر محدود شد و هنوز هم به آن رسیده است. کووید-19 همچنین الهام بخش بسیاری از مردم برای خرید خانه و تشکیل خانواده شد. بسیاری از آنها در ابتدا قیمت گذاری شدند، اما این تقاضا هنوز وجود دارد.

او خاطرنشان می کند که برخی از آن فصلی است اما نمی توان آن را توضیح داد. در اوایل این هفته، مانهایم گزارش داد که شاخص خودروهای مستعمل آن 0.8 درصد متر بر متر افزایش یافته است و این امر بسیاری را غافلگیر کرده است.

ما فقط از اینکه ژانویه چقدر قوی بود شگفت زده شدیم… بهترین ماه ماشین دست دومی که در سه سال گذشته داشته ایم.”

بخوانید:  یوان چین برای شروع هفته جدید بیشتر افت می کند

من در مورد گزارش های حکایتی می نویسم که فروش خانه و خودرو در ایالات متحده به طور ناگهانی در چند هفته گذشته افزایش یافته است. آن‌ها حساس‌ترین بخش اقتصاد به نرخ بهره هستند، بنابراین از اقدامات فدرال رزرو به شدت آسیب دیده‌اند. با این حال، با کاهش نرخ‌ها در اوایل سال جدید، موجی از تقاضای سرکوب‌شده پدید آمد.

آنها با یک فروشنده فورد صحبت کردند که گفت:

قبل از این داده ها، بسیاری از تحلیلگران انتظار داشتند که فروش خودرو به صورت رفت و برگشتی انجام شود.