بازار اوراق قرضه همچنان نقطه تمرکز اصلی تا پایان هفته است

در آغاز هفته، جریان های پایان ماه، خواندن حرکت در بازارها را دشوار کرد. اوراق قرضه قبل از سقوط عجیب در معاملات ایالات متحده در اروپا پیشنهاد می شد، اما در کنار اظهارات کمتر تندروانه پاول، رئیس فدرال رزرو، کافی بود که اوراق قرضه را بالاتر (بازده پایین تر) طی چند جلسه گذشته افزایش داد.

به نوبه خود با USD/JPY

USD/JPY

USD/JPY جفت ارزی است که دلار ایالات متحده آمریکا (نماد $، کد USD) و ین ژاپن (نماد ¥، کد JPY) را در بر می گیرد. نرخ این جفت نشان می دهد که برای خرید یک دلار آمریکا به چند ین ژاپن نیاز است. به عنوان مثال، زمانی که USD/JPY در 100.00 معامله می شود، به این معنی است که 1 دلار آمریکا معادل 100 ین ژاپن است. دلار آمریکا (USD) پرمعامله‌ترین ارز جهان است، در حالی که ین ژاپن سومین ارز پرمعامله در جهان است که منجر به یک جفت ارز بسیار روان و اسپردهای بسیار محدود می‌شود که اغلب در محدوده 0 تا 2 پیپ باقی می‌ماند. کارگزاران فارکس اگرچه محدوده USD/JPY به طور سنتی بالا نیست، فقدان اقدامات قیمتی بزرگ که اغلب با سایر جفت‌های ین مرتبط است، معامله را آسان‌تر می‌کند. این امر مخصوصاً برای معامله‌گران کوتاه‌مدت صادق است، اگرچه بدون ارائه پیپ عالی. پتانسیل. اگرچه USD/JPY دومین جفت پرمعامله جهان است، آنقدر که ممکن است در مورد معامله‌گران خرده‌فروش تصور شود محبوب نیست. معامله دلار/ین ین به شدت به عنوان یک ارز امن در نظر گرفته می‌شود، و سرمایه‌گذاران اغلب پس از دوره‌های عدم اطمینان یا اثرات ناشی از بازار، میزان مواجهه خود را افزایش می‌دهند. از آنجایی که ایالات متحده و ژاپن اقتصادهای بسیار توسعه یافته‌ای هستند، چندین عامل کلیدی بر ارزش تأثیر می‌گذارند. از هر یک از ارزها این شامل طیف وسیعی از شاخص های اقتصادی مانند رشد تولید ناخالص داخلی (GDP)، تورم، نرخ بهره و داده های بیکاری است. سیاست های پولی فدرال رزرو ایالات متحده و بانک ژاپن نیز عوامل تعیین کننده بزرگی در ارزش هر ارز هستند.

USD/JPY جفت ارزی است که دلار ایالات متحده آمریکا (نماد $، کد USD) و ین ژاپن (نماد ¥، کد JPY) را در بر می گیرد. نرخ این جفت نشان می دهد که برای خرید یک دلار آمریکا به چند ین ژاپن نیاز است. به عنوان مثال، زمانی که USD/JPY در 100.00 معامله می شود، به این معنی است که 1 دلار آمریکا معادل 100 ین ژاپن است. دلار آمریکا (USD) پرمعامله‌ترین ارز جهان است، در حالی که ین ژاپن سومین ارز پرمعامله در جهان است که منجر به یک جفت ارز بسیار روان و اسپردهای بسیار محدود می‌شود که اغلب در محدوده 0 تا 2 پیپ باقی می‌ماند. کارگزاران فارکس اگرچه محدوده USD/JPY به طور سنتی بالا نیست، فقدان اقدامات قیمتی بزرگ که اغلب با سایر جفت‌های ین مرتبط است، معامله را آسان‌تر می‌کند. این امر مخصوصاً برای معامله‌گران کوتاه‌مدت صادق است، اگرچه بدون ارائه پیپ عالی. پتانسیل. اگرچه USD/JPY دومین جفت پرمعامله جهان است، آنقدر که ممکن است در مورد معامله‌گران خرده‌فروش تصور شود محبوب نیست. تجارت USD/JPY ین به شدت به عنوان یک ارز امن در نظر گرفته می شود، زیرا سرمایه گذاران اغلب پس از دوره های عدم اطمینان یا اثرات ناشی از بازار، میزان مواجهه خود را افزایش می دهند. از آنجایی که ایالات متحده و ژاپن هر دو اقتصادهای بسیار توسعه یافته ای هستند، چندین عامل کلیدی بر ارزش تاثیر می گذارند. از هر یک از ارزها این شامل طیف وسیعی از شاخص های اقتصادی مانند رشد تولید ناخالص داخلی (GDP)، تورم، نرخ بهره و داده های بیکاری است. سیاست های پولی فدرال رزرو ایالات متحده و بانک ژاپن نیز عوامل تعیین کننده بزرگی در ارزش هر ارز هستند.
این اصطلاح را بخوانید همانطور که در اینجا اشاره شد، در حال آزمایش آبهای زیر میانگین متحرک 200 روزه است، اگر شرایط با بازار اوراق قرضه هماهنگ باشد، می تواند یک سفر سریع به 130.00 بعدی باشد.


منبع: https://forexlive.com/news/the-bond-market-remains-a-major-focus-point-towards-the-end-of-the-week-20221202/

اندازه این حرکت نسبتاً قابل توجه است زیرا بازدهی خزانه داری 2 ساله در حال حاضر به 4.20٪ کاهش یافته است – پایین ترین میزان در دو ماه اخیر. آدام دیروز مطلبی برای فکر کردن در اینجا پست کرد.

به عبارت دیگر، سطوح فنی بزرگی در حال حاضر برای بازار اوراق قرضه وارد عمل می شود. اگر این افزایش پس از گزارش مشاغل ایالات متحده امروز به افزایش خود ادامه دهد، مطمئناً دردسر بیشتری برای دلار به همراه خواهد داشت – به خصوص اگر بازدهی 10 ساله به زیر سطح کلیدی بالا برسد.

در همین حال، شاهد کاهش بازدهی خزانه‌داری 10 ساله به سمت 3.50 درصد بوده‌ایم که به میانگین متحرک 100 روزه خود نزدیک می‌شود که در 3.48 درصد مشاهده می‌شود: