بازارها همچنان متلاطم هستند زیرا سرمایه گذاران در انتظار کاتالیزور بعدی هستند

GBP/USD زیان های کوچکی را در روز دوشنبه ثبت کرد و اوایل سه شنبه به منطقه 1.2600 عقب نشینی کرد. پس از سه روز آخر هفته، شاخص FTSE 100 بریتانیا با کاهشی اندک باز شد.

پس از مرحله تثبیت نزدیک به 1.1000 در جلسه آسیایی، یورو/دلار آمریکا در صبح اروپا شروع به پایین آمدن کرد. مارتینس کازاکس، سیاستگذار بانک مرکزی اروپا (ECB) روز سه شنبه گفت که افزایش نرخ ممکن است در ماه ژوئیه به پایان نرسد اما این اظهارنظر نتوانست به یورو کمک کند تا قدرت بیشتری پیدا کند.


اشتراک گذاری:

در اینجا چیزی است که باید در روز سه شنبه 9 مه بدانید:

دلار آمریکا توانست جایگاه خود را در دومین روز معاملاتی هفته حفظ کند و شاخص دلار آمریکا پس از بسته شدن نسبتاً بالاتر در روز دوشنبه، صعودی شد. سند اقتصادی ایالات متحده بعداً در روز شامل شاخص خوش‌بینی تجاری NFIB و شاخص خوش‌بینی اقتصادی IBD/TIPP خواهد شد. در غیاب انتشار داده های سطح بالا، فعالان بازار همچنان به نظرات مقامات بانک مرکزی توجه خواهند کرد.

بیت کوین نزدیک به 3 درصد از دست داد و روز دوشنبه به زیر 28000 دلار رسید. BTC/USD در اوایل روز سه شنبه نسبتاً آرام می ماند و بالای 27500 دلار معامله می شود. اتریوم برای سومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد و قبل از اینکه روز سه‌شنبه وارد فاز تثبیت شود، به فاصله 1800 دلاری رسید.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-markets-remain-choppy-as-investors-await-next-catalyst-202305090752

قیمت طلا در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا تلاش کرد تا شتاب صعودی را به دست آورد و روز دوشنبه را تقریباً بدون تغییر به پایان رساند. در اوایل روز سه‌شنبه، XAU/USD همچنان در محدوده 2020 دلار در محدوده محدودی در نوسان است.

بخوانید:  "بسته نمودار" بانک رزرو استرالیا منتشر شد - افزایش تورم شدید است

موضع محتاطانه بازار، همانطور که با عملکرد متفاوت در شاخص های اصلی وال استریت منعکس شده است، و بازگشتی که در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مشاهده شد، به دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود در روز دوشنبه کمک کرد. در جلسه اخیر آمریکا، نظرسنجی افسر ارشد وام فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) نشان داد که پاسخ دهندگان در این نظرسنجی استانداردهای سخت‌تر و تقاضای ضعیف‌تر برای وام‌های تجاری و صنعتی (C&I) به شرکت‌های بزرگ و متوسط ​​را نیز گزارش کردند. به عنوان شرکت های کوچک، در سه ماهه اول.

USD/JPY چرخش جانبی خود را نزدیک به ساعت 135.00 روز سه شنبه گسترش می دهد. کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) اوایل روز گذشته گفت که تأثیر ورشکستگی اخیر بانک های ایالات متحده و اروپا بر سیستم مالی ژاپن احتمالاً محدود است.

در ساعات معاملات آسیایی روز سه شنبه، داده های چین نشان داد که مازاد تجاری از 88.19 میلیارد دلار در ماه مارس به 90.2 میلیارد دلار در آوریل افزایش یافته است. این قرائت با اختلاف زیادی از انتظار بازار 71.6 میلیارد دلاری فراتر رفت. در همین حال، خرده‌فروشی در استرالیا در سه ماهه اول 0.6٪ کاهش یافت، در حالی که تحلیلگران برای کاهش 0.4٪ برآورد کردند. پس از انتشار این داده ها، AUD/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از اواسط آوریل، بالای 0.6800، در محدوده منفی در حدود 0.6750 معامله می شود.