بازارها در جمعه سیاه آرام هستند


آنچه باید در روز جمعه 25 نوامبر بدانید:

فعالیت معاملاتی در بازارهای مالی در میان حجم کم در جمعه سیاه کماکان باقی مانده است. پس از تعطیلات روز شکرگزاری، بازارهای اوراق قرضه و سهام زودتر بسته می‌شوند و تقویم اقتصادی هیچ گونه انتشار داده‌های کلان اقتصادی با تأثیرگذاری بالایی را ارائه نخواهد داد. سود گرفتن در آستانه آخر هفته می تواند نوسانات را در نیمه دوم روز افزایش دهد و باعث حرکت های نامنظم در جفت ارزهای اصلی شود. در همین حال، قیمت‌های آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل صبح اروپا افزایش یافت که نشان‌دهنده وضعیت کمی خوش‌بینانه در بازار است.

در طول ساعات معاملات آسیایی، چین 32695 مورد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد و رکورد روزانه آلودگی را برای دومین روز متوالی ثبت کرد. مقامات چینی دستور آزمایش دسته جمعی دادند و تصمیم گرفتند محدودیت ها را در پکن، شانگهای و گوانگژو تشدید کنند. با این وجود، شاخص ترکیبی شانگهای به رشدهای متوسط ​​روزانه چسبیده است و شاخص هانگ سنگ در پایان هفته تنها 0.3 درصد کاهش یافته است.

در مورد اخبار مرتبط با انرژی، وزرای انرژی عربستان و عراق در اوایل روز جمعه بیانیه ای صادر کردند و گفتند که آنها اقدامات بیشتری را برای تضمین ثبات در بازار نفت ارائه خواهند کرد. پس از کاهش نزدیک به 5 درصدی در روز چهارشنبه، قیمت نفت خام در نیمه دوم هفته شروع به افزایش یکسانی کرد و بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) آخرین بار با 0.5 درصد افزایش در روز به 78.30 دلار رسید.

یورو/دلار آمریکا در روز پنجشنبه نتوانست حرکت قاطعی را در هر دو جهت انجام دهد و روز را ثابت بسته است. این جفت ارز در اوایل روز جمعه در محدوده باریکی در حدود 1.0400 به نوسان ادامه می دهد.

GBP/USD در روز پنجشنبه به بالاترین سطح خود در سه ماه گذشته در 1.2155 رسید، اما حرکت صعودی خود را از دست داد. در زمان انتشار، این جفت ارز به سمت 1.2100 حرکت می کرد. با این حال، GBP/USD همچنان در مسیر پایان دادن به هفته سوم در محدوده مثبت قرار دارد.

USD/JPY اوایل جمعه در محدوده باریک زیر 139.00 نوسان دارد. داده های ژاپن نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) در توکیو از 3.5 درصد در اکتبر به 3.8 درصد افزایش یافته است. این قرائت بالاتر از انتظار بازار 3.6 درصد بود اما نتوانست واکنش قابل توجهی را در بازار ایجاد کند.

آمار نیوزلند در اوایل روز اعلام کرد که میزان خرده فروشی در سه ماهه سوم 0.3 درصد به صورت سه ماهه افزایش یافته است، در حالی که تحلیلگران برای کاهش 3.4 درصدی تخمین می زنند. با وجود داده های بهتر از پیش بینی شده، NZD/USD برای به دست آوردن شتاب صعودی تلاش کرد و آخرین بار در حدود 0.6250 معامله شد.

طلا قیمت روز پنج‌شنبه افزایش‌های کوچکی را ثبت کرد و بالای 1750 دلار بسته شد. XAU/USD در جلسه آسیایی فراتر از 1760 دلار افزایش یافت اما در صبح اروپا تا 1755 دلار عقب نشینی کرد.

در پی تجمع دو روزه، بیت کوین در روز پنجشنبه بسته شد، اما روز جمعه قدرت خود را از دست داد. BTC/USD آخرین بار در روز با بیش از 1 درصد از دست دادن در 16400 دلار مشاهده شد. اتریوم در روز نزدیک به 2 درصد کاهش یافت و زیر 1200 دلار معامله شد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-markets-quiet-down-on-black-friday-202211250706