این یک نمودار کلیدی برای یورو است

در حال حاضر هوا در اروپا سرد است و این منجر به یک هفته بزرگ دیگر از کاهش عرضه گاز طبیعی خواهد شد. خبر خوب این است که موجودی انبارها هنوز بالاست و برخی از کشتی های LNG در سواحل اسپانیا با آن مواجه می شوند.

نمودار CIBC

این نمودار مهم است، زیرا وضعیت ذخیره سازی اروپا را نشان می دهد.

می‌توانید تلاش‌های پرهزینه (و گران‌قیمت) برای پر کردن انبارها را ببینید که از آوریل سال گذشته آغاز شد، اما بخشی از آن با کمک خطوط لوله روسیه بود. آنها در حال حاضر تا حد زیادی بسته هستند و این نیز بر جریان های زمستانی تأثیر می گذارد.

جایی که ممکن است شروع به پیچیده شدن کند، بازگشت چین به ترکیب است. به گفته پلاتس، چین مناقصه هایی را برای خرید محموله های LNG از فوریه تا دسامبر 2023 صادر کرد. این اولین خریدهای افزایشی از آغاز جنگ روسیه و اوکراین است و سیگنال دیگری در مورد بازگشایی چین است.

مدل‌ها در حال حاضر برای زمستان 2023 خوب به نظر می‌رسند، اما بسیار متغیر هستند و به حفاظت (تا الان خیلی خوب) و آب و هوا (اکتبر-نوامبر عالی بود، دسامبر خیلی سرد) وابسته هستند.

با فرض اینکه روند فعلی ادامه داشته باشد، در بهار زمانی که تلاش‌ها برای پر کردن مجدد انبارها آغاز شود، دوباره جالب خواهد شد. اگر چین و ژاپن در مناقصه شرکت کنند، اروپا بازار LNG را برای خود نخواهد داشت. استریپ در حال حاضر درست در آن دوره صاف است، اما کاملاً مشخص نیست که رقابت قوی برای این مولکول ها چقدر خواهد بود.

در مورد یورو، هزینه ها در حال افزایش است. دیروز رویترز نوشت در مورد اینکه چگونه “بازوکا” 440 میلیارد یورویی آلمان برای کاهش منابع انرژی ممکن است کافی نباشد. آنها این هزینه را تا کنون معادل 5400 یورو برای هر آلمانی می دانند. با افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا، هزینه ها برای دولت ها و مصرف کنندگان بالا خواهد ماند.


منبع: https://www.forexlive.com/news/this-is-a-key-chart-for-the-euro-20221216/

بخوانید:  بیت کوین در حال کاهش است اما هنوز سقوط نکرده است