اگر تولید ناخالص داخلی ایالات متحده ترس از رکود را نادیده بگیرد، خریداران XAU/USD می توانند کنترل خود را حفظ کنند


گاوهای نر قیمت طلا کمی زیر 1950 دلار پس از صعود مداوم نفس می کشند. Dhwani Mehta از FXStreet گزارش می دهد که XAU/USD به رویدادهای مهم ایالات متحده برای حرکت بعدی چشم دوخته است.

داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای تأثیرگذاری بر روند ریسک

اگر تولید ناخالص داخلی ایالات متحده آمریکا ناامید شود و نشانه هایی از کند شدن رشد اقتصاد آمریکا را نشان دهد، دلار آمریکا می تواند یک بهبود قوی را رقم بزند. در نتیجه، طلا می تواند روند نزولی اصلاحی خود را برای آزمایش حمایت گوه در 1937 دلار افزایش دهد. در جنوب‌تر، انتظار می‌رود که طلا پایین‌ترین قیمت روز گذشته خود را در 1920 دلار به چالش بکشد، که در زیر آن تست 1900 دلار اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. با این حال، فروشندگان طلا نیاز به بسته شدن روزانه در زیر مرز پایینی سازند گوه در حال افزایش دارند، که اکنون در 1933 دلار است، تا یک شکست نزولی را تأیید کند.

اگر ارقام رشد ایالات متحده ترس از رکود اقتصادی را نادیده بگیرد، که می تواند باعث افزایش ریسک در بازارهای جهانی و کاهش تقاضا برای دلار امن شود. در چنین سناریویی، طلا می تواند شاهد یک صعود تازه به بالای سطح روانی 1950 دلار باشد. هدف صعودی بعدی برای گاوهای طلا در حدود 20 آوریل 2022 بالاترین قیمت نزدیک به 1958 دلار پیش بینی شده است. یک حرکت پایدار بالاتر از دومی، بالاترین قیمت 1998 دلاری در آوریل گذشته را به تصویر باز خواهد گرداند.

ببینید – پیش‌نمایش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده: پیش‌بینی‌های ده بانک بزرگ، رشد شرکت


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-buyers-could-retain-control-if-us-gdp-dismisses-recession-fears-202301260730