اکسون موبیل (XOM) پس از افزایش روز چهارشنبه به دلیل عدم قطعیت اوپک پلاس عقب نشینی کرد

با اعلام این خبر صبح چهارشنبه، قیمت نفت برنت از 90.44 دلار به بالای 93 دلار رسید. با این حال، گاوها نتوانستند قیمت را به 94 دلار برسانند و نفت در اواخر روز به زیر 93 دلار فروخته شد. دولت آمریکا از این کاهش ها ناراضی بود و به گفته وال استریت ژورنال، در حال بررسی کاهش تحریم ها علیه ونزوئلا است تا امکان صادرات بیشتر نفت را فراهم کند. این صادرات به شدت به نفع خود خواهد بود شورون (CVX) هرچند اکسون نیست. علاوه بر این، دولت بایدن ممکن است نفت بیشتری از ذخایر استراتژیک نفتی خود یا SPR بفروشد.

بالاترین قیمت 105.57 دلاری در 8 ژوئن، بالاترین سطح یک دهه بود. بالاترین قیمت تابستان 2014 را با 104.76 دلار شکست داد، اما دوباره XOM نتوانست این سطح را برای مدت طولانی نگه دارد. یک الگوی محتمل باعث می‌شود که XOM از ماه آگوست به بالای 86 دلار یا از اواخر سپتامبر قبل از رسیدن به بالاترین قیمت ژوئن، 84 دلار کاهش یابد.

بر اساس گزارش OilPrice.com، «سایر تولیدکنندگان اوپک مانند آنگولا، کنگو، گینه استوایی و نیجریه در حال حاضر کمتر از سهمیه‌های کاهش یافته ماه نوامبر خود تولید می‌کنند و به همین دلیل، نیازی به کاهش بیشتر تولید نخواهند داشت.»

پیش بینی سهام اکسون موبیل

نمودار روزانه XOM


منبع: https://www.fxstreet.com/news/exxon-mobil-xom-retreats-after-wednesday-surge-on-opec-uncertainty-202210061320

در ماه اوت، کارتل نفتی به میزان 3 میلیون بشکه در روز به هدف خود نرسید. با این حال، گلدمن ماه ها است که روی کالاها صعودی بوده و گفته است که انتظار دارد برنت در این سه ماهه به 110 دلار بازگردد. جی پی مورگان قیمت نفت 100 دلار را هدف گذاری کرده است. هر دو قیمت باعث افزایش قیمت سهام Exxon Mobile خواهد شد.

بخوانید:  پس از افزایش نرخ بیکاری در ایالات متحده، NZD/USD به بالای 0.6100 صعود کرد
اکسون موبیل (XOM) پس از توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز، سهام با 4 درصد افزایش به 99.12 دلار بسته شد. سهام XOM در پیش‌بازار پنج‌شنبه 0.9 درصد کاهش یافته است، اگرچه منتقدان نمی‌دانند که آیا این کاهش واقعاً انجام خواهد شد.

اخبار سهام اکسون موبیل

دو چیز از نمودار 1 روزه زیر به چشم می خورد سهام XOM. ابتدا، معامله گران متوجه خواهند شد که واگرایی میانگین متحرک از همگرایی عبور کرده و صعودی شده است. دومین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که XOM در حال حاضر در مقاومت یا نزدیک به مقاومت است. روز چهارشنبه، سهام اکسون دقیقاً در سطح 100 دلار سقوط کرد. به راحتی می توان گفت که این فقط یک مرز روانی بود، اما XOM در اینجا بین 25 و 29 آگوست نیز با مشکل مواجه شد. در آخرین روز از آن زنجیره، قیمت آن را به 101.56 دلار رساند اما قبل از بسته شدن کاهش یافت. بسته شدن روز چهارشنبه نیز دقیقاً مطابق با بالاترین میزان از 12 سپتامبر بود.

این کاهش ها قرار است در ماه نوامبر اجرایی شود و هر دو پیش بینی می شود عربستان سعودی و روسیه 526000 بشکه در روز کاهش دهند از هدف کنونی آنها یعنی کمی بیش از 11 میلیون بشکه در روز. عربستان در ماه اوت تنها 10.9 میلیون بشکه تولید کرد، بنابراین برخی از این کاهش ها صرف نظر از تغییرات حسابداری است.

نمودار قیمت روزانه سهام XOM نشان می دهد که چگونه رای اوپک به بالاترین سطح چند ماهه هدف گذاری شده است

  • سهام XOM با کاهش عرضه اوپک پلاس 4 درصد افزایش یافت.
  • اوپک پلاس با کاهش تولید 2 میلیون بشکه در روز موافقت کرد.
  • در مورد نحوه اجرای کاهش تولید بشکه نفت سردرگمی وجود دارد.
  • سهام اکسون موبیل به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر نزدیک شده است.
بخوانید:  XAU/USD با موانعی در حدود 1770 دلار پیش از انتشار داده‌های انتظارات تورمی ایالات متحده مواجه است.

با این حال، منتقدان شروع به نادیده گرفتن رقم تیتر کرده اند. آنها گفتند که اوپک پلاس ماه هاست که هدف خود را کمتر تولید کرده است و اینکه کاهش فیزیکی واقعی احتمالاً زیاد نخواهد بود. یکی از مدیران شرکت Velandera Energy Partners در مورد این طرز تفکر صحبت کرد و تصریح کرد که شرکت او فکر می کند که حتی تنها 1 میلیون بشکه کاهش می یابد. گلدمن ساکس حتی تدافعی‌تر بود و گفت که این کاهش‌ها از نیم میلیون نفر نخواهد گذشت.