اوج “واقعی” دلار آمریکا هنوز چند ربع با گلدمن توسط رویترز فاصله دارد

پیش‌بینی سه ماهه گلدمن حاکی از آن است که یورو در برابر دلار به 0.94 دلار می‌رسد که حدود 9 درصد نسبت به سطح فعلی کاهش یافته است. روز جمعه، یورو ثابت در 1.0356 دلار بود.

از سوی دیگر، منطقه یورو همچنان با چالش‌های سخت ناشی از کمبود انرژی مواجه است، در حالی که اقتصادهای کوچکتر G10 نسبت به نرخ‌های بالاتر یا تغییر در نرخ‌های سیاست حساس‌تر هستند، که بخشی از آن به دلیل افزایش نرخ‌های متغیر وام مسکن است.

گلدمن با اشاره به اینکه انتظار ندارد فدرال رزرو تا سال 2024 روند کاهشی خود را آغاز کند، به نظر می رسد هنوز “چندین ربع دورتر” باشد، به نظر می رسد بالاترین نرخ دلار باشد.

با این حال، گلدمن گفت که اگر فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف کند، مسیری به سوی تامین انرژی پایدارتر در اروپا پدیدار شود یا چین اقتصاد خود را سریعتر بازگشایی کند، بالاترین سطح دلار ممکن است زودتر از حد انتظار برسد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/us-dollar-true-peak-still-a-couple-of-quarters-away-goldman-2948107

گلدمن گفت بر اساس چرخه‌های تاریخی، اوج‌های دلار معمولاً با «تقاطع معیارهای رشد ایالات متحده و جهانی» و کاهش نرخ فدرال رزرو همراه است.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر//عکس فایل

اقتصاددانان گلدمن اکنون انتظار دارند که چرخه پیاده روی طولانی تر و نرخ ترمینال حتی بالاتر مطابق با فدرال رزرو باشد.

نیویورک (رویترز) – گلدمن ساکس (NYSE:) در یادداشتی تحقیقاتی روز جمعه گفت: سرمایه گذارانی که مشتاقند تعیین کنند که دلار چه زمانی باید به اوج خود برسد، ممکن است چند فصل دیگر صبر کنند.

بانک سرمایه گذاری ایالات متحده خاطرنشان کرد که دلار از فعالیت اقتصادی ثابت ایالات متحده حمایت شده است و با وجود افزایش شدید نرخ بهره، همچنان تورم را بالا می برد. فدرال رزرو اذعان کرده است که مفهوم نرخ سیاستی «محدود کننده» یک هدف متحرک است و برآوردهای نرخ خنثی دوره ای افزایش یافته است.

گلدمن گفت که اوج نهایی دلار باید با چشم انداز بهتر رشد جهانی و تجدید جریان سرمایه به خارج همزمان شود.

در مقابل، گلدمن گفت که اقتصاد ایالات متحده چشم انداز اقتصادی روشن تری دارد و ممکن است حساسیت کمتری نسبت به نرخ های بالاتر داشته باشد که باید از دلار حمایت کند.