انتظارات تورمی 10 ساله و 5 ساله ایالات متحده به پایین ترین حد چند روزه خود رسیده است

شاخص دلار آمریکا (DXY) نتوانست انتظارات تورمی ضعیف را توجیه کند، در حالی که بالاترین سطح سه هفته اخیر را نزدیک به 113.00 افزایش داد، که اخیراً کنار گذاشته شد.

با این حال، پیش سازهای تورم، بر اساس نرخ تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله بر اساس داده های فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED)، به این ترتیب به پایین ترین سطح از 19 و 13 اکتبر کاهش یافتند.

همچنین بخوانید: پیش نمایش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی اکتبر ایالات متحده: تجزیه و تحلیل واکنش طلا به شگفتی های NFP


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-10-year-5-year-inflation-expectations-refresh-multi-day-low-202211032337

ضمن اشاره به جزئیات، انتظارات تورمی بلندمدت به کمترین سطح در سه هفته گذشته رسید، در حالی که معیار 5 ساله به کمترین سطح در 12 روز گذشته رسید که آخرین ارقام به ترتیب 2.40 درصد و 2.54 درصد بودند.

انتظارات تورمی ایالات متحده یک حرکت نزولی قوی را در روز پنجشنبه نشان داد زیرا معامله گران به روز رسانی های فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) را مورد ارزیابی مجدد قرار دادند. به نظر می‌رسد همین موضوع اخیراً حرکت صعودی بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده را بررسی کرده است، که به نوبه خود شاخص دلار آمریکا (DXY) را قبل از داده‌های کلیدی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه اکتبر به چالش می‌کشد.

با حرکت به جلو، گزارش اشتغال ایالات متحده در ماه اکتبر برای بازیگران بازار بسیار مهم خواهد بود تا انگیزه جدیدی را دنبال کنند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که عنوان NFP ایالات متحده می‌تواند در ماه اکتبر از 263 هزار هزار نفر در گذشته به 200 هزار کاهش یابد در حالی که نرخ بیکاری ایالات متحده ممکن است از 3.5 درصد قبل به 3.6 درصد افزایش یابد.