انتظارات تورمی ایالات متحده از بالاترین سطح چند روزه عقب نشینی کرد

با این حال، انتظارات تورمی 10 ساله به ازای معیار فوق از بالاترین سطح از 2 دسامبر به 2.41 درصد در پایان جلسه معاملاتی چهارشنبه آمریکای شمالی پس از تجدید بالاترین سطح دو ماهه در روز قبل کاهش یافت.

با وجود ترس‌های ژئوپلیتیکی و نگرانی‌های تندرو فدرال رزرو (فدرال رزرو)، احساسات بازار در اوایل روز پنجشنبه بهبود می‌یابد. دلیل آن را می توان به عقب نشینی اخیر در انتظارات تورمی ایالات متحده، بر اساس نرخ تورم سربه سر 10 ساله و 5 ساله از سوی فدرال رزرو سنت لوئیس (FRED) مرتبط دانست.


اشتراک گذاری:

همچنین بخوانید: شاخص دلار آمریکا: سیگنال های فدرال رزرو آمریکا، ترس های ژئوپلیتیکی به نفع گاوهای DXY نزدیک به 104.50 است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-inflation-expectations-retreat-from-multi-day-high-202302230038

در همین راستا، انتظارات تورمی پنج ساله ایالات متحده در آخرین قرائت های خود از بالاترین سطح از نوامبر 2022 به 2.52 درصد کاهش یافت.

لازم به ذکر است که به نظر می رسد سیگنال های اولیه تورم در حال از دست دادن شتاب خوش بینانه است و می تواند فدرال رزرو را به کاهش تعصبات جنگ طلبانه خود سوق دهد که به نوبه خود ممکن است بر شاخص دلار آمریکا (DXY) تأثیر بگذارد. با این حال، داده‌های شاخص قیمت اصلی مصرف شخصی (PCE) روز جمعه برای ژانویه مهم‌تر خواهد بود، زیرا به عنوان شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو در نظر گرفته می‌شود.

بخوانید:  دلار کانادا با کاهش ارزش دلار در مقایسه با G10 عقب افتاد