انتظارات انقباض BoE به دنبال ارقام ملایم CPI انگلستان کاهش می یابد


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY سومین ضرر روزانه متوالی خود را ثبت کرد و به پایین ترین سطح روزانه به زیر 180.50 رسید.
  • شاخص CPI ژوئن بریتانیا کمتر از حد انتظار بود.
  • فرماندار اوئدا اشاره کرد که سیاست پولی در جلسه بعدی بدون تغییر باقی خواهد ماند.

به عنوان یک واکنش، با کاهش انتظارات بانک مرکزی، بازده اوراق قرضه بریتانیا کاهش یافت. با توجه به احتمالات نرخ بهره جهانی (WIRP)، احتمال افزایش 50 واحدی (bps) در نشست بعدی BoE در ماه اوت نزدیک به 45 درصد کاهش یافت. برای جلسه بعدی، قیمت‌های افزایش در سپتامبر، نوامبر و فوریه 2024 تعیین می‌شود. بازارها روی شانس 55 درصدی 25 bps نهایی شرط‌بندی می‌کنند که نرخ پایانه را به اوج خود در 5.75 درصد در مقابل 6.25 درصد در ابتدای این سال می‌بیند. هفته و 6.5 درصد در آغاز هفته گذشته.

سطوح پشتیبانی: 181.00، 180.50، 179.00.
سطوح مقاومت: 182.25 (SMA 20 روزه)، 182.50، 183.00.

GBP/JPY به منطقه 180.30 عقب نشینی کرد و سپس در روز چهارشنبه در حدود 181.60 ثابت شد، زیرا پوند در برابر اکثر رقبای خود به دنبال ارقام تورم ملایم از ژوئن تضعیف شد. از آنجایی که بازارها روی یک بانک کمتر تهاجمی انگلیس (BoE) شرط بندی می کنند، پوند سود خود را از دست داد.

علاوه بر این، نقطه برجسته روز پنجشنبه، داده های تراز تجاری ژاپن خواهد بود که به بازارها درک بهتری از وضعیت اقتصادی ژاپن می دهد. انتظار می رود صادرات در ماه ژوئن 2.2 درصد سالانه و واردات 11.3 درصد سالانه کاهش یابد که منجر به کسری تراز تجاری تقریباً 46.7-¥ ¥ می شود.

GBP/JPY سطوح برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-price-analysis-boe-tightening-expectations-fall-following-soft-cpi-figures-of-the-uk-202307191946

بخوانید:  نفت راهی برای به پایان رساندن بالاتر در هفته پیدا کرد

با این حال، بازدهی دو ساله بریتانیا به پایین‌ترین سطح خود از اواسط ژوئن، حدود 4.85 درصد کاهش یافت، در حالی که نرخ‌های 5 و 10 ساله به ترتیب به 4.30 درصد و 4.19 درصد رسید که هر سه شاهد بیش از 3.50 درصد کاهش بودند. .

نمودار روزانه GBP/JPY

نمودار روزانه نشان می دهد که چشم انداز فنی پوند/ ین در کوتاه مدت نزولی باقی می ماند. ارقام نرم تورم از بریتانیا باعث شد که خرس‌ها شتاب بیشتری به دست آورند و شاخص‌ها ضربه بزرگی خوردند زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت جنوب اما همچنان مثبت است، در حالی که واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) نوار قرمز بالاتری را چاپ کرد.

دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه ژوئن به 7.9 درصد سالانه کاهش یافته است که کمتر از 8.2 درصد برآورد شده و 8.7 درصد قبلی است. CPI اصلی به 6.9% کاهش یافت و نتوانست انتظارات 7.1% را برآورده کند. شاخص قیمت تولید کننده (PPI) نیز کاهش یافت اما بالاتر از اجماع بازار در -2.7٪ در مقابل -1.6٪ مورد انتظار بود.

فرماندار Kazuo Ueda اشاره کرد که در میان گمانه‌زنی‌های اخیر، تغییری در سیاست منحنی کنترل بازده وجود نخواهد داشت. وی بیان کرد که تورم بسیار پایین‌تر از پیش‌بینی آن‌ها است و خاطرنشان کرد که اگر این پیش‌فرض «تغییر نشود» کل داستان بدون تغییر باقی می‌ماند. پس از این اظهارنظرها، بازدهی اوراق قرضه ژاپن کاهش یافت زیرا بازارها بر روی یک BoJ ناامید شرط می‌بندند و ین را برای یافتن تقاضا به چالش می‌کشد.

بخوانید:  Schnabel از بانک مرکزی اروپا می گوید که در حالی که تورم اصلی شروع به کاهش کرده است، هسته مرکزی ثابت است