انبوه کریپتوهای گنده شده در WEF توسط رویترز احساس سرمای زمستانی می کنند


4/4

© رویترز. مردم در مقابل مرکز Blockchain Davos 2023 در جاده Promenade در طول مجمع جهانی اقتصاد (WEF) 2023، در استراحتگاه آلپ داووس، سوئیس، 16 ژانویه 2023 ایستاده اند. رویترز/Arnd Wiegmann

2/4

توسط پاریتوش بانسال و دیویا چاودوری

داووس، سوئیس (رویترز) – در برف و یخ در مسیر اصلی داووس، تأثیر زمستان ارزهای دیجیتال برای شرکت‌کنندگان WEF آشکار است.

در ماه مه گذشته، جلوی مغازه‌های آراسته‌ای که در دو طرف خیابان Promenade که از میان پیست اسکی سوئیس می‌گذرد، تحت سلطه شرکت‌های رمزارز، بیت‌کوین بود.

اکنون تعداد انگشت شماری وجود دارد و مدیرانی که به داووس رسیده اند، با وجود دمای زیر صفر در بیرون، هودهای خود را با بلیزر تعویض کرده اند.

برخی از صنعت دیجیتال که در حاشیه نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) راه اندازی کرده اند، به سرعت از ارزهای دیجیتال فاصله گرفتند.

Jeremy Allaire، مدیر عامل صادرکننده استیبل کوین USDC Circle، گفت: “امیدوارم تمرکز بیشتری بر ارزش کاربردی و کاربردهای عملی این فناوری وجود داشته باشد و تمرکز کمتری بر روی سرمایه گذاران خرده فروشی که به دنبال سکه های میم هستند، وجود داشته باشد.”

آلر به مجمع بازارهای جهانی رویترز گفت: «بیهوده های زیادی وجود داشت.

راغورام راجان، رئیس سابق بانک مرکزی هند معتقد است که سقوط سال گذشته در دارایی های دیجیتال به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بر ارزش واقعی فناوری تمرکز کنند.

او گفت: «در حال حاضر از نظر کریپتو در مکان مناسبی هستیم.

مدیران در داووس گفتند که اکنون همه در مورد فناوری بلاک چین، کنترل‌ها و مقررات مناسب، و وعده اختلال در خدمات مالی و فراتر از آن هستند.

دیمیتری توکارف، مدیر اجرایی شرکت که خدمات حضانت را ارائه می دهد، گفت: “ما یک زیرساخت، بازی لوله کشی هستیم. ما امروز زیرساختی را برای دارایی های دیجیتال، که رمزنگاری است، ایجاد می کنیم. فردا دارایی های متفاوتی خواهد بود.”

توکارف با اشاره به حضور گسترده شرکت‌های رمزنگاری در آخرین نشست WEF که به‌طور غیرمعمول در ماه مه برگزار شد، افزود: «من برخی از چیزهایی که دیدم را زیر سوال می‌برم، «بازده آن چیست؟» پاندمی کووید 19.

توکارف افزود: “ما همیشه سر و صدا را نادیده می گیریم. همه شرکای ما سال گذشته اینجا بودند. آنها امسال اینجا هستند.”

دنیای دارایی های دیجیتال از ماه مه به شدت تغییر کرده است، به طوری که ارزش بازار ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است و برخی از شرکت های بزرگ ارزهای دیجیتال به دلیل عقب نشینی سرمایه گذاران از دارایی های پرخطر در مواجهه با افزایش نرخ بهره، در حال سقوط هستند.

ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده به میزان 1.4 تریلیون دلار کاهش یافته است که یک سوم ارزش آن نسبت به اوج‌هایی که در اواخر سال 2021 به ثبت رسید و برخی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های رمزنگاری تحت فشار هستند یا تحت فشار قرار گرفته‌اند، از جمله فروپاشی صرافی کریپتو FTX.

دنل دیکسون، مدیرعامل بنیاد توسعه استلار که از بلاک چین استلار پشتیبانی می‌کند، گفت: «محلی برای موارد استفاده معاملاتی وجود دارد، اما آنها نمی‌توانند تمرکز واحدی داشته باشند، ما باید به سمت موارد استفاده واقعی‌تر برویم و به آن توجه کنیم».

“یک گلوله طفره رفت”

در حالی که علاقه به فناوری باقی می ماند، گفتگو به سمت مسئولیت تبدیل می شود.

Colm Kelleher، رئیس بانک سوئیس UBS، در یک پنل WEF گفت که فناوری بلاک چین به کاهش هزینه‌ها برای بانک‌ها کمک می‌کند. اما او گفت که صنعت نیاز به کشف اصول اولیه، مانند کنترل های ضد پولشویی دارد.

کلهر با اشاره به اینکه سقوط ارزش ارزهای رمزنگاری شده مشکلات سیستمی ایجاد نکرده است، گفت: «ما به نوعی از یک گلوله فرار کردیم. او افزود: “ما سرمایه گذارانی داشتیم که می خواستند در سکه سرمایه گذاری کنند. و ما مجبور شدیم روی آنچه برای آن سرمایه گذاران مناسب است، خط بکشیم.”

Yat Siu، یکی از بنیانگذاران توسعه دهنده بازی های بلاک چین در هنگ کنگ Animoca Brands، از این شرکت ها در داووس حمایت کرد.

سیو گفت: «اینها شرکت‌هایی هستند که موقعیت‌های نقدی جدی و شرکت‌های درآمدزایی دارند. “آنها شرکت های میلیارد دلاری هستند.”

آنتونی اسکاراموچی، بنیانگذار اسکای بریج کپیتال، گفت که کریپتو در تلاش است تا حضور خود را تثبیت کند و افزود: «هیچ چیزی بیش از مجمع جهانی اقتصاد وجود ندارد». اسکاراموچی علیرغم ضررهای سال گذشته، موضع صعودی خود را در مورد ارزهای دیجیتال حفظ می کند.

بازگشت به گردشگاه داووس، برخی از نشانه‌های از دست رفته کریپتو ماندگار است.

در اوایل هفته درست بیرون غرفه ای که بلاک چین را تبلیغ می کرد، یک مرسدس بنز نارنجی روشن پارک شده بود.

روی کاپوت به جای نشان خودروساز، نماد مسی رنگ بیت کوین بود.

لاستیک‌ها شعاری به رنگ سفید داشتند: «ما اعتماد داریم».


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/davos-2023-cowed-crypto-crowd-feel-winter-freeze-at-wef-2983581