اقدام جمعه نشان می‌دهد که تعادل ریسک‌ها کجاست


در صورتی که اقدام روز جمعه را از دست دادید:

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی این روایت را تقویت کرد که بازار کار همچنان قوی است و امیدها برای فرود نرم تقویت شده است. واکنش اولیه متناقض و متزلزل بود، به طوری که دلار قبل از گرفتن یک دور پیشنهادات کاهش یافت، زیرا برخی نشانه‌ها از ریسک گریزی شروع شد.

به نوعی، این گزارش به نوعی چشم‌انداز فدرال رزرو برای ادامه سخت‌تر شدن بیشتر را تأیید می‌کند. پس از آن نیز ارزش سهام سقوط کرد، اما با انتشار گزارش خدمات ISM، که به شدت تحت تأثیر قرار گرفت، همه اینها تغییر کرد. به هر حال، داده های بازار کار یک شاخص عقب مانده است.

بازار اوراق قرضه پس از آن به شدت پیشنهاد شد و سهام با فروپاشی دلار افزایش یافت. این گزارش به این احتمال اشاره می کند که فدرال رزرو نتواند به تهاجم خود ادامه دهد و این برای شروع فعالیت بازارها کافی است.

با نگاهی به اینکه اوضاع چگونه پیش رفت، استدلال می‌کنم که موازنه ریسک‌ها بیشتر به نفع کسانی است که به دنبال آن هستند. محور فدرال رزرو به جای طرف مقابل در حال حاضر. به خصوص که در چند ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم بوده ایم.

این هفته، یک گزارش تورم عظیم دیگر از ایالات متحده دریافت خواهیم کرد. تخمین زده می‌شود که خواندن سرفصل ماه دسامبر به 6.5 درصد در سال کاهش یابد که نسبت به 7.1 درصد در ماه نوامبر کاهش یافته است. در همین حال، تخمین زده می شود که قرائت هسته به 5.7٪ سالانه کاهش یابد که از 6.0٪ قبلی کاهش یافته است.

اگر آن طور که انتظار می رود پیش برود، مطمئناً بازارهای وسیع تری در آغاز سال جدید هستند. در مورد دلار، ادامه مبارزه با داده ها دشوار خواهد بود.


منبع: https://www.forexlive.com/news/friday-action-shows-where-the-balance-of-risks-lies-20230109/