اقدامات متلاطم پیش از داده های مسکن ایالات متحده ادامه دارد


آنچه باید در روز چهارشنبه 28 دسامبر بدانید:

فعالیت در بازارهای مالی در روز چهارشنبه همچنان متلاطم است زیرا شرایط معاملات در آستانه تعطیلات سال نو میلادی ضعیف است. شاخص دلار آمریکا کمی بالاتر از 104.00 بی‌صدا می‌ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده به دنبال لحن ترکیبی شاخص‌های اصلی وال استریت در روز سه‌شنبه ثابت است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا که بیش از 2 درصد افزایش یافت، بالای 3.8 درصد ثابت باقی می ماند. بعداً در جلسه، انتظار می‌رود فروش خانه در نوامبر و شاخص تولید بانک فدرال رزرو ریچموند در ماه دسامبر از ایالات متحده برای انگیزه‌های جدید بررسی شود.

تصمیم چین برای کاهش بیشتر محدودیت‌های کووید به بهبود حال و هوای بازار در روز سه‌شنبه کمک کرد، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران با آخرین گزارش‌ها که نشان می‌دهد سیستم مراقبت‌های بهداشتی چین در بحبوحه افزایش موارد ابتلا، محتاط شده‌اند. پیش از این رویترز گزارش داد که برخی از مقامات آمریکایی در حال بررسی اعمال محدودیت های جدید برای مسافران چینی هستند.

یورو/دلار آمریکا پس از بسته شدن در روز سه‌شنبه، در حدود 1.0650 به حرکت خود ادامه می‌دهد. سند اقتصادی اروپا در روز چهارشنبه هیچ گونه اطلاعاتی را منتشر نخواهد کرد.

GBP/USD روز سه شنبه به سمت 1.2000 کاهش یافت اما توانست بخش کوچکی از زیان روزانه خود را پاک کند. این جفت در اوایل صبح اروپا تقریباً کمی بالاتر از 1.2020 بدون تغییر معامله می شود.

خلاصه نظرات بانک مرکزی ژاپن برای نشست سیاستگذاری دسامبر نشان داد که این بانک متعهد به حفظ سیاست پولی آسان است. در همین حال، تاکهیکو ناکائو، دیپلمات ارشد سابق ارزی ژاپن و یکی از رقبای بالقوه برای جایگزینی هاروهیکو کورودا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) روز چهارشنبه گفت که گسترش بانک کنترل منحنی بازده به آنها کمک می کند تا به آرامی این سیاست را تغییر دهند. USD/JPY در طول ساعات معاملات آسیایی افزایش یافت و آخرین بار در محدوده مثبت نزدیک به 134.00 معامله شد.

طلا قیمت روز سه شنبه برای اولین بار در ژوئن به بالای 1830 دلار رسید، اما در بحبوحه افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، بخش بزرگی از رالی روزانه خود را پشت سر گذاشت. XAU/USD در اوایل چهارشنبه در محدوده منفی کمی زیر 1810 دلار معامله می شود.

بیت کوین در روز سه‌شنبه بیش از 1% از دست داد و به 16600 دلار در اوایل چهارشنبه ادامه داد. اتریوم در روز سه‌شنبه در محدوده منفی بسته شد و در روز چهارشنبه به زیر 1200 دلار کاهش یافت، که در آن روز بیش از 1 درصد کاهش داشت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-choppy-action-continues-ahead-of-us-housing-data-202212280713