افزایش یک شبه دلار سخنرانان فدرال رزرو همچنان جنگ طلب هستند توسط Investing.com

توسط پیتر پرستار

اوایل این ماه، او گفت که “هنوز راهی برای افزایش” برای مقابله با تورم رکورددار وجود دارد.

با این حال، مقامات فدرال رزرو از آن زمان به دنبال حفظ لحن جنگ طلبانه هستند و می گویند که کار لازم برای غلبه بر سطوح بی سابقه تورم انجام نشده است.

در ساعت 02:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.2 درصد کاهش یافت و به 106.373 رسید، اما همچنان در مسیر صعود 0.2 درصدی در هفته قرار داشت و پس از آن تثبیت شد. کاهش شدید تورم ایالات متحده در هفته گذشته باعث کاهش شدید هفتگی شد.

رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس گفت: فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، با توجه به اینکه افزایش نرخ بهره تا کنون “تنها اثرات محدودی بر تورم مشاهده شده داشته است”، در حالی که رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس گفت: بانک مرکزی ایالات متحده نباید افزایش نرخ را متوقف کند تا زمانی که این افزایش نرخ را متوقف کند. واضح است که تورم به اوج خود رسیده است.

شاخص حساس به ریسک با 0.5 درصد افزایش به 0.6715 رسید، در حالی که 0.3 درصد کاهش یافت و به 139.75 رسید.

بر اساس داده‌هایی که اوایل جمعه توسط شرکت تحقیقات بازار GfK منتشر شد، با وجود اینکه نزدیک به سطوح پایین رکورد باقی ماند، در جاهای دیگر، با کمک رشد بریتانیا در این ماه، 0.5 درصد افزایش یافت و به 1.1915 رسید.

علاوه بر این، بریتانیا در ماه اکتبر 0.6 درصد رشد کرد که از کاهش شدید 1.5 درصدی در ماه قبل که ناشی از بسته شدن بسیاری از مشاغل به دلیل تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم بود، بازگشت.


© رویترز.

جدول داده‌ها تا حد زیادی در روز جمعه خالی است و موعد آن فقط برای ماه اکتبر است، در حالی که سوزان کالینز به صحبت‌های ظاهراً بی‌وقفه فدرال رزرو در اواخر جلسه ادامه می‌دهد.

با 0.2% افزایش به 1.0382 رسید، در حالی که رئیس بانک مرکزی اروپا قرار است در یک کنفرانس بانکی در فرانکفورت در اواخر جلسه سخنرانی کند.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز جمعه کاهش یافت، اما همچنان به سمت افزایش هفتگی پیش می رود، زیرا مقامات فدرال رزرو انتظارات بازار را برای پایان زودهنگام افزایش های تهاجمی برای مبارزه با تورم عقب انداخته اند.

انتشار هفته گذشته ایالات متحده انتظارات بازار را افزایش داد که فدرال رزرو به زودی از سلسله افزایش شدید نرخ بهره دور خواهد شد زیرا به نظر می رسد اوج افزایش قیمت ها رخ داده است.

با افزایش 0.5 درصدی به 7.1240 رسید، اما یوان همچنان در مسیر کاهش حدود 0.3 درصدی این هفته است زیرا نگرانی ها در مورد افزایش موارد COVID-19 و کاهش رشد اقتصادی سنگین شده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-hands-back-overnight-gains-fed-speakers-remain-hawkish-2947512

این شاخص با افزایش 10.6 درصدی به صورت سالانه در ماه اکتبر تأیید شد و سخنرانی لاگارد برای سرنخ هایی از میزان افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.