افزایش ین در آب های خشن پیش از فدرال رزرو، SNB، BoE و PMI

را فرانک سوئیس تحت تأثیر هرج و مرج بانکی قرار گرفت که شامل Credit Suisse نیز می شد. این وضعیت بانک ملی سوئیس (SNB) را مجبور به اقدام کرد. SNB تصمیم سیاست پولی خود را روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد. تورم فوریه در سوئیس در جهت صعودی شگفت زده شد، اما آشفتگی فعلی می تواند SNB را از افزایش دیگری دور نگه دارد. دوباره USD/CHF به شدت از نزدیک به 0.9000 به میانگین متحرک ساده 20 هفته بازگشت. EUR/CHF از پایین ترین سطح چهار هفته گذشته به 0.9900 رسید.

را شاخص دلار آمریکا (DXY) کمترین بسته شدن هفتگی در پنج هفته گذشته را ثبت کرد. بدتر شدن جو بازار به اندازه کافی گرینبک را تقویت نکرد. اگر ترس های ریسک سیستمیک شروع به تسلط بر اقدامات قیمت کنند، DXY می تواند یک بازگشت قوی داشته باشد.

خزانه داری آمریکا بیشترین سود هفتگی را در چند سال اخیر داشته است. با توجه به افزایش احتمال کاهش نرخ بهره قبل از پایان سال، بازدهی در سراسر جهان سقوط می کند زیرا سرمایه گذاران به سمت کیفیت حرکت می کنند. ین ژاپن برنده اصلی در میان ارزهای این زمینه بود. USD/JPY تقریبا 300 پیپ از دست داد.


اشتراک گذاری:

USD/CAD هفته را در حدود 1.3700 پایین تر به پایان رساند، اما از پایین ترین سطح فاصله داشت. هفته آینده، گزارش کلیدی از اقتصاد کانادا، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) فوریه در روز سه شنبه خواهد بود. علیرغم آمار ضعیف تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم نیوزیلند، کیوی یکی از بزرگترین سودها بود. را

شاخص های وال استریت یک هفته پر نوسان را به پایان رساندند، زیرا معامله گران در آب های خشن حرکت می کنند. نزدک در یک سفر پر دست انداز بیش از 4 درصد رشد کرد. VIX تعدیل شد و در طول هفته حدود 2 درصد افزایش یافت، اما نسبت به سطح ماه قبل 25 درصد افزایش یافته است. نگرانی‌های بانکی دوباره بر قیمت‌ها در بازارهای مالی غالب شد. شاخص های اروپایی و آسیایی با کاهش هفتگی بسته شدند.

این یک هفته وحشی برای ارزهای بازارهای نوظهور بود. USD/MXN برای دومین هفته متوالی جهش کرد. این جفت ضرر 10% YTD را پاک کرد اما نتوانست بالای 19.00 نگه دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-yen-gains-in-rough-waters-ahead-of-fed-snb-boe-and-pmis-202303171900

را بانک مرکزی اروپا (ECB) همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد و دستورالعمل های آینده را کاهش داد. داده های اقتصادی تحت الشعاع تحولات کنونی قرار گرفته است. با این حال، PMI های هفته آینده توجه را به خود جلب خواهند کرد. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه هفته آینده با رای عدم اعتماد مواجه خواهد شد. بحران بانکی بر یورو تاثیر گذاشته است. EUR/GBP کمترین بسته شدن از اواسط ژانویه را ثبت کرد. EUR/USD با نگاهی به منطقه 1.0700، پس از نگه داشتن بالای سطح بحرانی 1.0500، هفته را ثابت به پایان رساند.
داده‌های اقتصادی بهتر از انتظار بریتانیا از پوند حمایت کرد. GBP/USD بهترین عملکرد هفتگی از اواسط ژانویه را داشت که به سمت 1.2200 صعود کرد. هفته آینده، کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس تشکیل جلسه خواهد داد. فعالان بازار انتظار دارند 25 واحد پایه نرخ نهایی افزایش یابد.

بیت کوین به سمت شمال حرکت می کند و پس از افزایش بیش از 20 درصدی در طول هفته، به بالای 26500 دلار بازگشت.

کاری که یک هفته پیش با آن آغاز شد بانک سیلیکون ولی (SVB)، با Signature Bank، Credit Suisse (که در نظر است) و First Republic Bank ادامه یافت. تلاطم های بازار مالی در روزهای آینده در کانون توجه باقی خواهد ماند.

AUD/USD با کمک کاهش دلار آمریکا و همچنین داده‌های خوش‌بینانه اشتغال استرالیا، بهترین هفته در ماه‌ها را داشت.

در اینجا چیزی است که باید برای هفته آینده بدانید

طلا یکی دیگر از برندگان اصلی است که در طول هفته بیش از صد دلار افزایش یافته و به 2000 دلار نزدیک می شود. فلز زرد همچنین از ریسک گریزی و معکوس شدن بازده اوراق سود می برد.

چهارشنبه آینده، فدرال رزرو با وجود تنش های بازار، احتمالاً نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش خواهد داد. اگر مرکز ایالات متحده ترس از شرایط فعلی در حالت تعلیق باقی بماند، ممکن است شوکی در بازارها ایجاد کند که می تواند اخبار مثبت توقف چرخه انقباض را خنثی کند. سرنخ های مربوط به آینده از نزدیک بررسی خواهند شد. چین در روز دوشنبه نرخ ها را بدون تغییر رها کرد.