افزایش ین با مداخله ژاپن در بازار ارز برای اولین بار از سال 1998 توسط Investing.com

این اقدام یک روز پس از آن صورت می گیرد که فدرال رزرو محدوده هدف صندوق های تغذیه شده را با 75 واحد پایه دیگر به 3 تا 3.25 درصد رساند و قصد خود را برای افزایش آنها به بالای 4 درصد در سال آینده نشان داد زیرا تلاش می کند تورم را از 40 سال کاهش دهد. بالا

«در حال حاضر، ما می‌توانیم شاهد کاهش برخی از شلوارک‌های ین باشیم، به‌ویژه اگر BoJ به مداخله در بازار از جانب بانک مرکزی ادامه دهد. [Ministry of Finance] در اوایل هفته آینده، تحلیلگران Informa Global Markets در یادداشتی خطاب به مشتریان گفتند: واضح است که ژاپن باید قبل از ایجاد تنش های صعودی بیشتر برای قیمت های داخلی، از ضعف ین جلوگیری کند.

آنها افزودند: «بعید است که مداخله یکجانبه ژاپن به طور پایدار باعث بهبود ین شود، زیرا پس‌زمینه آن یک قدرت تهاجمی فدرال رزرو و قدرت دلار است.»

تحلیلگران استدلال می کنند که بعید است این مداخله مانع از تضعیف بیشتر ین در میان مدت شود، اما ممکن است قبل از کاهش بیشتر ارز به فعالان بازار فکر دیگری کند.

Investing.com — با مداخله بانک مرکزی ژاپن برای حمایت از آن در بازار ارز برای اولین بار از سال 1998، افزایش یافت، تنها چند دقیقه پس از اعلام این که هنوز نمی‌خواهد سیاست‌های پولی را تشدید کند.

هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از این نشست گفت: «با شرایط متفاوت اقتصادی و قیمتی، نیازی نیست ژاپن نرخ‌های منفی را صرفاً به این دلیل که دیگران این کار را انجام داده‌اند حذف کند».


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/yen-surges-as-japan-intervenes-in-fx-market-for-first-time-since-1998-2896957

در مقابل، بانک مرکزی ژاپن در نشست روز پنج‌شنبه خود نرخ‌های اصلی خود را حفظ کرد و به سیاست خود مبنی بر محدود کردن بازده اوراق قرضه بلندمدت پایبند بود و گفت که ضعف اساسی تقاضا در ژاپن تضمین می‌کند که تورم به خودی خود در آینده کاهش می‌یابد. سال

واحد پول ژاپن به شدت از پایین ترین سطح 24 ساله خود یعنی 145.90 به دلار جهش کرد و تا 140.73 افزایش یافت و قبل از شروع به افزایش رشد خود ادامه داد.


© رویترز

تا ساعت 05:25 به وقت شرقی (09:25 به وقت گرینویچ)، دلار حدود نیمی از چیزی را که در جریان افزایش اولیه ین از دست داده بود، بهبود بخشید و به 142.44 رسید که 1.2 درصد در روز کاهش داشت.

نوشته جفری اسمیت

این حرکت مهم است زیرا بانک‌های مرکزی با اقتصاد پیشرفته تا حد زیادی از مداخله در بازار ارز در سه دهه گذشته چشم پوشی کرده‌اند و به ارزهای خود اجازه داده‌اند آزادانه مطابق با اصول بازار شناور شوند. شاخص‌های بنیادی ین در سال جاری اساساً منفی بوده‌اند، زیرا بانک ژاپن از افزایش نرخ بهره خودداری کرده است و حق بیمه ارزهای دیگر مانند دلار، استرلینگ و حتی یورو را افزایش داده است.