افزایش قیمت دلار به بالاترین حد در 5 هفته گذشته به دلیل نگرانی از تورم؛ کاهش لیر توسط رویترز

این ارز که ارز را در برابر شش همتای اصلی اندازه گیری می کند، برای اولین بار از 10 آوریل در معاملات اولیه آسیا به 102.75 رسید، اما بعداً با 0.11 درصد کاهش به 102.58 رسید.

نوشته کوین باکلند

در توکیو تغییر کمی داشت و در حدود 3.485 درصد بود.

“پیروزی Move Forward و Pheu Thai انتظارات را بر هم نزد و زیربنای خوش بینی اقتصادی در مورد احیای بخش خصوصی است.”


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-hits-5week-high-on-inflation-worries-lira-drops-baht-soars-3081938

شاخص در هفته گذشته 1.4 درصد افزایش یافت.

قیمت با 0.62 درصد افزایش به 0.6683 دلار رسید، در حالی که 0.45 درصد افزایش یافت و به 0.6219 دلار رسید.

توکیو (رویترز) – دلار آمریکا روز دوشنبه در برابر نگرانی‌های تورمی در داخل و نگرانی‌های رشد در سطح جهان به بالاترین سطح پنج هفته‌ای خود در برابر همتایان اصلی خود رسید، هرچند که با پیش‌بینی اینکه فدرال رزرو در اواخر سال جاری نرخ‌ها را کاهش دهد، رشد آن محدود شد.

نگرانی ها در مورد بن بست سقف بدهی در مورد افزایش سقف استقراض 31.4 تریلیون دلاری دولت ایالات متحده نیز تا حدودی از دلار امن حمایت کرد.

پوند با 0.2 درصد افزایش به 1.24725 دلار رسید.

با این حال، کاهش نرخ بهره همچنان در بازار از ابتدای ژوئیه تا پایان سال جاری است، زیرا انتظار می رود سیاست گذاران شرایط اعتباری در ایالات متحده را به دنبال شکست سهام وام دهندگان منطقه ای ایالات متحده، که توسط فروپاشی سیلیکون ایجاد شد، کاهش دهند. دره بانک در ماه مارس.

در معاملات فراساحلی در روز دوشنبه به پایین ترین حد دو ماه اخیر یعنی 6.9749 به ازای هر دلار سقوط کرد و سپس اندکی کاهش را به 6.9633 کاهش داد.

بخوانید:  شاخص شاخص های اصلی ژانویه ایالات متحده -0.3% در مقابل -0.3% مورد انتظار

لیر ترکیه پس از انتخابات آخر هفته که به نظر می رسید برای دور دوم برگزار می شود به پایین ترین حد دو ماه اخیر سقوط کرد، در حالی که پس از شکست اپوزیسیون تایلند احزاب متحد نظامی در نظرسنجی های آخر هفته، بات تایلند تقریباً 1 درصد افزایش یافت.

پس از بررسی انتظارات تورمی بلندمدت مصرف‌کنندگان آمریکایی که به بالاترین سطح از سال 2011 رسید، دلار آمریکا از بازدهی بالاتر وزارت خزانه‌داری حمایت کرد و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را در ماه آینده به بازی بازگرداند و معامله‌گران این شانس را در 11.5 درصد تعیین کردند.

ترکیه پس از آن که رئیس جمهور طیب اردوغان عملکرد بهتری از پیش بینی ها داشت، به دور دوم رفت و از رقیب خود پیشی گرفت، اما از اکثریت مطلق عقب ماند.

“اکنون که فدرال رزرو به نوعی از مسیر خارج شده است، تورم در ایالات متحده کمتر از حد انتظار شده است. من فکر می کنم بازارها با چشم انداز فدرال رزرو بسیار (راحتی) هستند. اکنون تمرکز بر سقف بدهی است و زمانی که Khoon Goh، رئیس بخش تحقیقات آسیا در ANZ گفت: «تاریخ X» این است، و اینکه آیا آنها می‌توانند به طور بالقوه در وضعیت تعطیلی قرار بگیرند یا خیر.

بانک خلق چین نرخ بازپرداخت معکوس هفت روزه خود را بدون تغییر در 2 درصد در روز دوشنبه نگه داشت.

احزاب اپوزیسیون تایلند در انتخابات روز یکشنبه پیروزی خیره کننده ای را به دست آوردند، اما با قوانین پارلمانی که توسط حکومت نظامی نوشته شده بود، مشخص نبود که آیا آنها دولت بعدی را تشکیل خواهند داد.

بخوانید:  رشد 8.3 درصدی بیت کوین از 24000 دلار توسط رویترز

این فشار بر ین که تمایل دارد به سمت بازدهی بلندمدت ایالات متحده حرکت کند، ادامه داد. واحد پول ژاپن به 136.27 در هر دلار سقوط کرد و آخرین بار حدود 0.3 درصد کاهش یافت و به 136.17 در هر دلار رسید.

دلار آخرین بار با افزایش 0.28 درصدی به 19.635 لیر ترکیه رسید که پیش از این برای اولین بار از 10 مارس به 19.70 رسید.

Goh گفت: “اگر عدم اطمینان در مورد وضعیت سقف بدهی را حذف کنید، احساسات در برابر دلار نزولی شده است.”

ارز آمریکا در معاملات خشکی تایلند با 0.72 درصد کاهش به 33.735 بات رسید و پیش از آن تا 0.92 درصد کاهش یافت.

در آسیا، چین پس از موجی از داده‌های ناامیدکننده اقتصادی، از جمله واردات و تورم، که به تقاضای داخلی ضعیف اشاره دارد، در مرکز نگرانی‌های تازه‌ای در مورد رکود جهانی قرار دارد. شواهد بیشتری می تواند از گزارش خرده فروشی روز سه شنبه بدست آید.

این افزایش ارزش دلار را محدود کرد که باعث افزایش 0.19 درصدی یورو به 1.08695 دلار شد، پس از آن که ارزش پول رایج در اوایل جلسه به 1.08445 دلار کاهش یافت.


© رویترز. مردی هنگام خروج از یک صرافی در استانبول، ترکیه، پول خود را می شمارد 26 سپتامبر 2022. رویترز/دیلارا سنکایا/عکس فایل

ویشنو واراتان، رئیس اقتصاد و استراتژی بانک میزوهو، گفت: «به نظر می‌رسد که ثبات سیاسی که در نتیجه «گلدی‌لاک‌ها» نهفته است، ممکن است به تجمع (بات تایلند) دامن بزند.