افزایش قدرت دلار؛ بازگشت ین به مسیر نزولی توسط Investing.com

هیچ‌کس در بازار فکر نمی‌کند که نرخ سیاست وجوه فدرال رزرو به این زودی‌ها به بالای 10 درصد برسد، اما [the] انتشار تورم باعث شد که نرخ سیاست فدرال رزرو از 4.00 درصد به 4.30 درصد افزایش یابد.

Investing.com – دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز پنجشنبه افزایش یافت و خریداران قبل از نشست هفته آینده فدرال رزرو بازگشتند، در حالی که ین تلاش کرد تا سودهای جلسه قبل را حفظ کند.

0.4% افزایش یافت و به 143.64 رسید که پس از افت 1% در جلسه قبل به دلیل گزارش هایی مبنی بر بررسی نرخ ارز توسط بانک مرکزی ژاپن با بانک ها، بازگشت.

با این حال، مقامات ژاپنی هیچ اقدام مشخصی را دنبال نکردند، و با بعید است بانک ژاپن نرخ‌ها را در سال جاری افزایش دهد و داده‌های منتشر شده در روز چهارشنبه نشان می‌دهد که رکورد ژاپن در ماه اوت، فروش ین از سر گرفته شده است.

در جاهای دیگر، علیرغم افزایش تاریخی بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته، 0.2% کاهش یافت و به 0.9960 رسید.

در حال حاضر توجه به هفته آینده معطوف شده است، و معامله گران به این فکر می کنند که بانک مرکزی ایالات متحده در هفته آینده در نبرد خود برای مهار تورم در پی گزارش داغ روز سه شنبه تهاجمی تر شود.

با 0.2٪ کاهش به 1.1513، با این جلسه که در ابتدا برای اواخر این جلسه برنامه ریزی شده بود، به هفته آینده پس از مرگ ملکه الیزابت دوم موکول شد.

اعتماد مصرف کننده در بریتانیا برای اولین بار از زمان قرنطینه همه گیر در اواسط سال 2020 به محدوده منفی سقوط کرد، شرکت تحقیقات بازار YouGov گزارش داد که خوانش احساسات آن در ماه آگوست 4.2 واحد کاهش یافت و به 98.8 واحد رسید.

بخوانید:  دلار آمریکا پس از گزارش افزایش فرصت های شغلی جهش کرد

در ساعت 02:50 ET (06:50 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 0.2 درصد افزایش به 109.593 معامله شد که فاصله چندانی با اوج دو دهه خود یعنی 110.79 نداشت.

پس از آنکه داده‌ها در ماه آگوست پس از سقوط غافلگیرکننده ماه قبل از آن بازگشتند، 0.1 درصد افزایش یافت و به 0.6754 رسید، در حالی که با تلاش دولت چین برای تقویت رشد اقتصادی پس از یک سری قرنطینه‌های کووید، با 0.1 درصد افزایش به 6.9701 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-gains-strength-yen-returns-to-downward-path-2892621

ING افزود: «این بازگشتی به دوره 1990 مداخله سریالی FX ژاپن است که در آن «نرخ‌های بررسی» به این معنی بود که میز مداخله BoJ FX از فروشندگان قیمت‌های مستقیم را قبل از مداخله می‌خواست.

با پیشنهاد روز چهارشنبه هیئت اجرایی اتحادیه برای عوارض بادآورده بر شرکت‌های انرژی برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر افزایش قیمت انرژی که بعید به نظر می‌رسد مشکل عرضه فوری را حل کند، منطقه همچنان در حال مقابله با بحران انرژی است که هیچ نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد.


© رویترز.

توسط پیتر پرستار

این دوره در چرخه مالی کلان جهانی دوباره تجربه اوایل دهه 1980 با پل ولکر در راس فدرال رزرو را به یاد می آورد. تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند برای بازگرداندن جن تورم به بطری، ولکر نرخ‌های سیاست را به 15 درصد رساند و آماده پذیرش رکود به عنوان خسارت جانبی بود.