افزایش غیرمنتظره مشاغل کانادایی در ماه اکتبر 50 bps از BOC محتمل تر است – CIBC

بازار کار کانادا در ماه اکتبر با افزایش غیرمنتظره اشتغال و افزایش دستمزد، از آرامش تابستانی خود به شکلی دیدنی خارج شد. جهش 108 هزار شغلی بسیار بالاتر از پیش بینی اجماع 10 هزار نفری بود و برای جبران کاهش های مشاهده شده در تابستان کافی بود تا سطح اشتغال بالاتر از اوج قبلی در ماه می باشد. همه مشاغل در موقعیت های تمام وقت بودند و توسط بخش های تولید، ساخت و ساز و مسکن و خدمات غذایی هدایت می شدند. CIBC خاطرنشان می کند که علیرغم افزایش مشاغل، افزایش مشارکت نیروی کار به این معنی است که نرخ بیکاری در 5.2٪ ثابت ماند، اگرچه رشد دستمزدها از 5.2٪ در ماه قبل و برخلاف انتظار برای کاهش جزئی به 5.5٪ رسید.

CIBC Research واکنش خود را به گزارش مشاغل امروز کانادا برای ماه اکتبر مورد بحث قرار می دهد.

با این حال، در حالی که رقم امروز بسیار قوی‌تر از حد انتظار بود، نوسانات این نظرسنجی و کاهش‌هایی که در تابستان مشاهده شد به این معنی است که میانگین 6 ماهه افزایش اشتغال هنوز تنها 9 هزار نفر است که کمی کمتر از سرعت رشد نیروی کار است. با توجه به اینکه قبل از جلسه بعدی بانک مرکزی کانادا یک گزارش اشتغال دیگر وجود دارد، داده‌های امروزی نباید این روایت را تغییر دهد که ما به پایان چرخه افزایش نرخ فعلی نزدیک‌تر از آغاز آن هستیم، اگرچه از درخواست برای افزایش 50 واحدی به جای 25 واحد در دسامبر حمایت می‌کند.CIBC می افزاید.

برای ایده های تجارت بانکی، eFX Plus را بررسی کنید. برای مدت زمان محدود، یک دوره آزمایشی رایگان 7 روزه، پایه 79 دلار در ماه و حق بیمه با 109 دلار در ماه دریافت کنید. بیار اینجا.


منبع: https://forexlive.com/news/unexpected-surge-in-canadian-jobs-in-october-makes-50-bps-from-boc-more-likely-cibc-20221104/