افزایش شاخص دلار پس از اینکه پاول سیگنال‌های تعهد به نرخ‌های بالاتر توسط Investing.com را داد

اظهارات پاول به این موضوع دامن زد که فدرال رزرو در ماه سپتامبر هزینه های استقراض را 75 واحد افزایش خواهد داد و نرخ بهره سال را بسیار بالاتر از 3 درصد به پایان خواهد رساند.

اکنون تمرکز روی داده هایی است که قرار است در روز جمعه منتشر شود. یک گزارش قوی بازار کار ممکن است به فدرال رزرو فضای بیشتری برای حفظ سرعت فعلی سیاست های پولی انقباضی خود بدهد.

همتایان دلار آمریکا در آسیا کاهش یافتند. همچنین به پایین ترین حد دو سال اخیر یعنی 6.9321 دلار رسید، در حالی که ژاپن به 138.88 در مقایسه با دلار کاهش یافت.


© رویترز

در نهایت، ارزهای رمزپایه با کاهش 1.16 درصدی به 19821 دلار معامله شدند، زیرا تمایل سرمایه‌گذاران به دارایی‌های پرخطر در پی اظهارات پاول کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-index-gains-after-powell-signals-commitment-to-higher-rates-2881525

این اقدامات پس از آن صورت می گیرد که در سمپوزیوم بانک مرکزی در جکسون هول، وایومینگ که از نزدیک تماشا شده بود، گفته شد که فدرال رزرو هیچ برنامه ای برای تغییر در سیاست نرخ خود ندارد و به افزایش هزینه های وام ادامه خواهد داد.

در جاهای دیگر، یورش کوتاه یورو به بالای برابری دلار قدرت خود را از دست داد. یورو اواخر هفته گذشته به دلیل گزارش هایی مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا نیز ممکن است در نشست بعدی خود در سپتامبر تا 75 واحد پایه مورد بحث قرار دهد، افزایش یافت.

در همین حال، قیمت به 0.6858 دلار کاهش یافت و تا 0.6109 دلار کاهش یافت.

در ساعت 02:44 ET (06:44 به وقت گرینویچ)، قیمت در 109.26 معامله می شد، که از اوج دو دهه اخیر 109.48 که در اوایل جلسه معاملاتی ثبت شده بود، عقب نشینی کرد.

بخوانید:  آسیا FX ضعیف می شود، شرکت های دلاری همچنان روی مذاکرات سقف بدهی تمرکز می کنند توسط Investing.com

او همچنین هشدار داد که رشد اقتصادی ایالات متحده ممکن است با نرخ‌های بالاتر تضعیف شود و گفت که خانوارها و کسب‌وکارها ممکن است با “مقداری درد” روبرو شوند.

Investing.com — دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای اصلی روز دوشنبه به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسید، زیرا سرمایه گذاران تعهد جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را برای بالا نگه داشتن نرخ بهره در تلاش برای کاهش تورم فزاینده هضم می کنند.

نوشته اسکات کانوفسکی

اما نگرانی‌ها در مورد توانایی بلوک برای عبور از بحران انرژی که به دلیل تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی نشده خط اصلی تامین گاز به خارج از روسیه در این هفته به وجود آمده است، وجود دارد. انتظار می رود گازپروم (MCX:)، غول انرژی مورد حمایت مسکو، جریان گاز طبیعی به اروپا را از طریق خط لوله مهم نورد استریم 1 بین 31 اوت تا 2 سپتامبر متوقف کند.