افزایش دلار پس از موضع فدرال رزرو هاوکیش؛ ضعیف شدن پوند در مقابل BOE توسط Investing.com


© رویترز.

پاول گفت: «داده‌های دریافتی از آخرین جلسه ما نشان می‌دهد که سطح نهایی نرخ‌های بهره بالاتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، خواهد بود.» و افزود: «فکر کردن در مورد توقف بسیار زود است… ما راه‌هایی برای رفتن داریم.»

پس از اینکه ژاپن در ماه گذشته رکورد 42.8 میلیارد دلاری را برای حمایت از ین هزینه کرد، بیش از تقریباً 20 میلیارد دلاری که در ماه سپتامبر خرج شده بود، ثابت در 147.89 معامله شد، در معاملات تعطیلات کاهش یافت.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز پنجشنبه پس از این که نشان داد نرخ بهره را بالاتر از حد انتظار افزایش خواهد داد، افزایش یافت، در حالی که استرلینگ پیش از نشست سیاست گذاری عقب نشینی کرد.

به گفته آلن گرینسپن، رئیس پیشین فدرال رزرو، حتی اگر سیاست گذاران پولی ایالات متحده کمپین افزایش نرخ بهره فعلی خود را کند یا متوقف کنند، دلار در سال آینده یک “دم باد” پولی خواهد داشت.

این به طور گسترده ای انتظار می رفت، و این اظهارات رئیس جروم پاول بود که نشان می داد مبارزه با تورم مستلزم افزایش بیشتر هزینه های استقراض است که باعث افزایش ارزش دلار شد.

در ساعت 03:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، با 1.1 درصد افزایش در 112.412 معامله شد و به بالاترین سطح خود در یک هفته گذشته رسید.

متیو رایان، رئیس استراتژی بازار در شرکت خدمات مالی جهانی Ebury، در یادداشتی گفت: «ما فکر می‌کنیم که ریسک‌های پوند به سمت نزولی در نشست این هفته بانک انگلستان منحرف می‌شوند. MPC اخیراً سابقه‌ای شگفت‌انگیز برای طرف dovish دارد و ما معتقدیم که فعالان بازار ممکن است بار دیگر ناامید شوند.

پس از یک نظرسنجی خصوصی نشان داد که بخش این کشور در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهش یافت، به دلیل ادامه اختلالات مرتبط با کووید، با 0.6 درصد کاهش به 0.6312 رسید، در حالی که 0.4 درصد افزایش یافت و به 7.3175 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-surges-after-hawkish-fed-stance-sterling-weakens-ahead-of-boe-2930412

در آستانه آخرین جلسه سیاست گذاری بانک انگلستان در اواخر جلسه، 0.5 درصد کاهش یافت و به 1.1336 رسید.

توسط پیتر پرستار

گرینسپن گفت: «حتی اگر همانطور که برخی پیش‌بینی‌کنندگان انتظار دارند، تاج‌های تورم ایالات متحده در نیمه اول سال 2023 و فدرال رزرو بتواند سرعت افزایش نرخ‌ها را کاهش دهد یا حتی متوقف کند، دلار آمریکا همچنان یک باد پولی برای حمایت از آن خواهد داشت.» مشاور اقتصادی مشاوران مدیریت سرمایه در یادداشتی روز چهارشنبه گفت.

بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه از افزایش ۷۵ واحدی دیگر نرخ بهره خبر داد که چهارمین افزایش متوالی از این قبیل بود.

انتظار می رود بانک مرکزی بریتانیا نرخ بهره را با سه چهارم درصد افزایش به 3 درصد افزایش دهد، بزرگترین افزایش نرخ آن از سال 1989، با افزایش نرخ پایه به حدود 5 درصد در اواسط سال 2023.

پس از اینکه بانک مرکزی اروپا در هفته گذشته 75 واحد افزایش یافت، با 0.4 درصد کاهش به 0.9777 رسید، در حالی که فدرال رزرو رعد و برق انقباضی پولی را از بانک مرکزی ربود.

این اظهارات به امیدها پایان داد که او در ماه‌های آینده نشان‌دهنده چرخش به سمت موضعی کمتر تهاجمی باشد.