افزایش ارزش دلار؛ والر حباب تسهیل فدرال رزرو توسط Investing.com را سوراخ کرد

با این حال، والر تلاش کرد تا این خوش بینی را خنثی کند و در مصاحبه ای در آخر هفته گفت که بازارها نباید تنها به یک «نقطه داده» دچار مشکل شوند.

0.5% افزایش یافت و به 139.44 رسید و این جفت ارز زیر سطح روانی کلیدی 140 باقی ماند و پیش از این برای اولین بار در دو ماه گذشته به زیر سطح سقوط کرد زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده در پی آخرین داده های تورم ایالات متحده عقب نشینی کرد.

معامله گران استرلینگ در روز پنجشنبه توجه ویژه ای به استرلینگ خواهند داشت، زیرا جرمی هانت وزیر دارایی بریتانیا انتظار می رود افزایش شدید مالیات و کاهش هزینه ها را برای کمک به رفع حفره قابل توجهی در امور مالی عمومی تعیین کند.

توسط پیتر پرستار

انتشار کمتر از حد انتظار برای اکتبر در روز پنجشنبه باعث عقب نشینی شدید دلار به دلیل افزایش انتظارات مبنی بر اینکه این کشور تصمیم می گیرد کمپین انقباض پولی خود را زودتر از آنچه قبلاً پیش بینی شده بود، کاهش دهد و احتمالاً تنها 50 واحد در دسامبر افزایش می یابد، شد.

وی افزود: فدرال رزرو ممکن است در جلسه بعدی خود به کاهش سرعت افزایش نرخ بهره فکر کند، اما این نباید به عنوان “نرم کردن” نبرد آن با تورم تلقی شود.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا روز دوشنبه جهش کرد و پس از فروش شدید هفته گذشته که اظهارات کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو باعث ارزیابی مجدد سیاست پولی آتی بانک مرکزی شد، تا حدی بهبود یافت.

با افزایش خوش‌بینی نسبت به کاهش برخی اقدامات سختگیرانه ضد کووید، با 0.9 درصد کاهش به 7.0428 رسید و یوان به قوی‌ترین سطح خود در نزدیک به دو ماه اخیر صعود کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-rebounds-waller-punctures-fed-easing-bubble-2942621


© رویترز.

این شاخص در هفته گذشته 4 درصد کاهش یافت که بدترین هفته در بیش از دو سال و نیم گذشته بود.

ما فکر می‌کنیم که برای یک روند نزولی پایدار دلار زود است، زیرا چرخش فدرال‌رزرو هنوز مشخص نیست و دارایی‌های ریسک همچنان با بادهای مخالف مختلفی روبرو هستند.»

تحلیلگران ING در یادداشتی می‌گویند: «اکنون می‌توانیم انتظار یک دوره افزایش حساسیت بازار نسبت به Fed-Speak را داشته باشیم، زیرا سرمایه‌گذاران تلاش خواهند کرد تا ارزیابی کنند کدام اعضا متقاعد شده‌اند که از آخرین ارقام تورم فاصله بگیرند.»

در ساعت 03:00 ET (08:00 GMT)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.4% افزایش یافت و به 106.550 رسید و از پایین‌ترین سطح سه ماهه روز جمعه یعنی 106.28 صعود کرد.

0.2% کاهش یافت و به 1.0332 رسید، قیمت حساس به ریسک ثابت در 0.6702 معامله شد و 0.4% کاهش یافت و به 1.1787 رسید و برخی از رشدهای قوی هفته گذشته را پس داد.