اف‌بی‌آی می‌گوید گروه‌های هکر مرتبط با کره شمالی پشت سرقت شرکت رمزنگاری آمریکایی توسط رویترز هستند© رویترز. عکس فایل: پرچم کره شمالی در دهکده تبلیغاتی Gijungdong در کره شمالی در اهتزاز است، در این تصویر در نزدیکی روستای آتش بس پانمونجوم در داخل منطقه غیرنظامی (DMZ) جداکننده دو کره، کره جنوبی، 19 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز

(رویترز) – دفتر تحقیقات فدرال روز دوشنبه اعلام کرد که دو گروه هکر مرتبط با کره شمالی، Lazarus Group و APT38، مسئول سرقت 100 میلیون دلاری در ژوئن گذشته از پل Horizon شرکت کریپتو آمریکایی Harmony’s هستند.

اف‌بی‌آی در بیانیه‌ای گفت: در 13 ژانویه، این گروه‌ها از یک پروتکل حفظ حریم خصوصی به نام Railgun برای شستشوی بیش از 60 میلیون دلار اتریوم به سرقت رفته در جریان سرقت در ماه ژوئن استفاده کردند.

FBI گفت که بخشی از اتریوم دزدیده شده متعاقباً به چندین ارائه دهنده دارایی مجازی فرستاده شد و به بیت کوین تبدیل شد.

اف‌بی‌آی گفت که دزدی و پول‌شویی کره شمالی برای حمایت از برنامه‌های موشک‌های بالستیک و سلاح‌های کشتار جمعی این کشور استفاده می‌شود.

در ژوئن سال گذشته، هارمونی مستقر در کالیفرنیا اعلام کرد که دزدی به پل Horizon آن، که نرم‌افزار زیربنایی توسط توکن‌های دیجیتالی مانند بیت‌کوین و اتر برای انتقال رمزارز بین بلاک‌چین‌های مختلف استفاده می‌شود، رخ داده است.

رویترز در ماه ژوئن به نقل از سه شرکت تحقیقاتی دیجیتال گزارش داد که به احتمال زیاد هکرهای کره شمالی در پشت حمله به هارمونی بوده اند.

هارمونی زنجیره‌های بلوکی را برای امور مالی غیرمتمرکز توسعه می‌دهد – سایت‌های همتا به همتا که وام و سایر خدمات را بدون دروازه‌بان‌های سنتی مانند بانک‌ها ارائه می‌دهند – و توکن‌های غیرقابل تعویض.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/fbi-says-n-korearelated-hacker-groups-behind-us-crypto-firm-heist-2986335