اظهارات فدرال‌رزرو پاول، بانک مرکزی آمریکا، اظهارات فدرال‌رزرو پاول را در نزدیکی بالاترین سطح چهار ماهه به زیر 1.3800 سقوط کرد.


اشتراک گذاری:

  • USD/CAD نزدیک به بالاترین حد چهار ماهه خود را نشان می دهد و پس از بیشترین افزایش از اواخر سپتامبر 2022، در حاشیه باقی می ماند.
  • نظرات شاهین پاول، رئیس فدرال رزرو، کاهش قیمت نفت، قیمت لونی را بالا می برد.
  • انتظار عدم تغییر در نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی کانادا، به حرکت صعودی نیرو می افزاید.
  • شهادت پاول 2.0، تغییر اشتغال ADP ایالات متحده نیز برای جهت گیری های روشن مهم به نظر می رسد.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش بانک مرکزی کانادا: دلار کانادا در حال افزایش در بازار شاهین است، موقعیت‌یابی در بازار

موج ریسک گریزی به تنش های جدید آمریکا و چین پیوست تا فشار نزولی بیشتری بر قیمت نفت خام WTI، صادرات کلیدی کانادا، اعمال کند. لازم به ذکر است که افت قیمت نفت، تساوی غافلگیرکننده در جزئیات سهام هفتگی نفت خام توسط موسسه نفت آمریکا (API)، یک منبع صنعتی، را نادیده گرفت. با این حال، نفت خام WTI شدیدترین افت روزانه در دو ماه گذشته را در روز گذشته ثبت کرد و در ساعات اولیه روز چهارشنبه به 77.20-30 دلار رسید.

گاوهای USD/CAD پس از بزرگترین جهش روزانه در پنج ماه اخیر، در بالاترین سطح از اوایل نوامبر 2022 تا کنون نفس می کشند. با این حال، جفت Loonie حدود 1.3750 را می بیند زیرا معامله گران در آستانه تصمیم بانک کانادا (BoC) در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه محتاط به نظر می رسند.

یک خط مقاومت صعودی یک ماهه به خط RSI (14) بیش از حد خرید می‌پیوندد تا گاوهای USD/CAD را در حدود 1.3775 به چالش بکشد.

بخوانید:  بسته شدن هفتگی بالای 200DMA در 1.0380 برای تقویت حرکت صعودی - Scotiabank


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-grinds-near-four-month-high-below-13800-on-downbeat-oil-fed-powells-remarks-boc-eyed-202303072332

با نگاه به آینده، توقف BoC در مسیر افزایش نرخ بسیار مهم خواهد بود و می‌تواند قیمت‌های USD/CAD را بیشتر در صورتی که انفعال به جلو کشیده شود، پیش ببرد. با این حال، شایان ذکر است که افزایش ناگهانی نرخ بهره چندان ساده تلقی نمی شود و می تواند به جفت Loonie اجازه دهد تا سودهای سنگین روز قبل را تثبیت کند.

به غیر از BoC، تراز تجاری کانادا برای ماه فوریه و تغییر اشتغال ADP ایالات متحده، سیگنال اولیه برای حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) در روز جمعه مورد توجه قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، دور دوم شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، این بار در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده، نیز برای نظارت بر جهت های روشن بسیار مهم خواهد بود.

تحلیل فنی

اظهارات هاوکیش جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) در شهادت شش ماهه خود به کنگره ایالات متحده، قیمت های USD/CAD را اواخر روز سه شنبه افزایش داد. با این حال، سیاستگذار با نشان دادن آمادگی برای افزایش بیشتر نرخ بهره، بازارها را غافلگیر کرد و شرط افزایش 50 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس را تقویت کرد.

با بازگشت انتظارات نرخ “بالاتر برای طولانی تر” فدرال رزرو روی میز، ریسک پذیری بازار افزایش یافت و بر قیمت کالاها تاثیر گذاشت و در عین حال به شاخص دلار آمریکا (DXY) نیز دامن زد. لازم به ذکر است که وال استریت در وضعیت قرمز بسته شد و بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده ثابت ماند و اوراق قرضه دو ساله به بالاترین سطح از سال 2007 رسید.

بخوانید:  بیت کوین به 19000 بازگشت - پشتیبانی قوی سابق