اسپانیا ژوئن خدمات PMI 53.4 در مقابل 55.5 مورد انتظار است

بخش خدمات اسپانیا که در ماه‌های اخیر نرخ رشد بسیار بالایی را نشان داده است، به تدریج در حال از دست دادن حرکت است، اما هنوز با ارزش PMI 53.4 کاملاً ثابت است. رشد تولید ناخالص داخلی احتمالاً توسط وضعیت خوب بخش خدمات در سه ماهه دوم حمایت می شود، در حالی که تأثیر این بخش بر رشد اقتصادی در سه ماهه اول خنثی بوده است.

«انتخابات منطقه‌ای که قبلاً برگزار شده است و همچنین انتخابات عمومی که در پایان ماه جولای در اسپانیا برگزار می‌شود، توسط برخی شرکت‌ها به عنوان یکی از دلایل کاهش سرعت توسعه ذکر شده است. عدم اطمینان در مورد برنامه های یک دولت آینده احتمالا نقش مهمی در اینجا ایفا می کند.


منبع: https://www.forexlive.com/news/spain-june-services-pmi-534-vs-555-expected-20230705/

با توجه به شاخص‌های قیمت PMI، فشار قیمت‌ها تا حدودی کاهش می‌یابد، که در اصل خبر خوبی است اگر می‌خواهید تورم کاهش یابد. با این حال، شرکت ها هنوز در موقعیتی هستند که حداقل بخشی از افزایش قیمت نهاده ها را به مشتریان نهایی منتقل کنند. در واقع، طبق گزارش اداره آمار اسپانیا، نرخ اصلی تورم، که انرژی و غذا را در بر نمی گیرد، از یک سطح نسبتاً بالا با تردید در حال کاهش است.

PMI نشان می‌دهد که رشد ممکن است در ماه‌های آینده ادامه یابد، زیرا کسب‌وکارهای جدید نیز افزایش یافته‌اند – با نرخ کاهشی – و تعداد سفارش‌های عقب افتاده حتی کمی بیشتر از ماه قبل افزایش یافته است. با نگاهی به آینده، حتی تعداد بیشتری از شرکت ها نسبت به ماه قبل معتقدند که حجم تجارت در یک سال آینده بیشتر از زمان حال خواهد بود. همه اینها با این واقعیت مطابقت دارد که بانک مرکزی اسپانیا اخیراً پیش بینی رشد خود را به 2.3 درصد افزایش داده است، رقمی بالاتر از میانگین در مقایسه با کل منطقه یورو.

این هنوز رشد قابل توجهی است، اما در مورد برآوردهای بخش خدمات اسپانیا نادیده گرفته شده است. فعالیت کلی و کسب و کار جدید در ماه شاهد رشد ملایم تری بودند، اما تولید ضعیف ترین از ژانویه بود. HCOB خاطرنشان می کند که:

بخوانید:  انعطاف پذیری پزو مکزیک ممکن است به دلیل خطرات داخلی و خارجی طولانی نباشد - MUFG