استرلینگ در دوره 2 ساله پایین به عنوان خرپا نزدیک به پیروزی رهبری توسط Investing.com

نوشته جفری اسمیت

تراس همچنین قول داده است که هزینه‌های دفاعی را تا سال 2030 به 3 درصد افزایش دهد، معادل 157 میلیارد پوند هزینه اضافی در هشت سال آینده، در مقایسه با مفروضات برنامه‌ریزی کنونی، به گفته مؤسسه Royal United Services. در یک یادداشت تحقیقاتی، RUSI برآورد کرد که این امر مستلزم افزایش 5 درصدی در استاندارد و نرخ‌های بالاتر مالیات بر درآمد تا پایان دهه یا افزایش نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده از 20 درصد به 25 درصد در صورت تمایل دولت است. از استقراض بیشتر خودداری کنید

در ساعت 11:30 ET (15:30 به وقت گرینویچ)، ارزش دلار در برابر دلار با قیمت 1.1579 دلار معامله می شد و در پی فشار کمی از فدرال رزرو برای ادامه افزایش تهاجمی، از جهش ملایمی در ریسک پذیری برخوردار بود.

بازدهی اوراق قرضه معیار بریتانیا یا Gilt در چنین چشم انداز روز جمعه 7 واحد پایه دیگر افزایش یافت و به بالاترین سطح هشت ساله جدید 2.95 درصد رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/sterling-on-course-for-2year-low-as-truss-closes-in-on-leadership-victory-2885282


© رویترز

Investing.com — در حالی که حزب محافظه کار حاکم در حال آماده شدن برای انتخاب رهبر جدید برای جایگزینی نخست وزیر مستعفی بوریس جانسون است، پوند انگلیس برای پایین ترین بسته هفتگی خود در بیش از دو سال اخیر در برابر دلار قرار دارد.

تراس افزایش مالیات ها را در صورت نخست وزیری رد کرده است و قول داده است که افزایش برنامه ریزی شده در کمک های بیمه ملی را که جانسون برای کمک به مقابله با افزایش هزینه های مراقبت های اجتماعی تهیه کرده بود، معکوس کند. در همان زمان، او وعده های متعددی در مورد هزینه ها داده است – از جمله کمک به خانواده ها در قبض های انرژی خود در زمستان آینده.

بخوانید:  سرمایه گذاران و معامله گران سهام می توانند از داده های معاملات پایان هفته پس از ساعت استفاده کنند

افزایش اختلاف نرخ بهره یکی از بزرگترین دلایل پشت سر گذاشتن چند ماه بد برای پوند بوده است، به طوری که گام‌های تدریجی‌تر بانک مرکزی انگلیس تاکنون نتوانسته فشار نزولی بر ارز ناشی از مشکل حاد تراز پرداخت‌ها را جبران کند. با بحران انرژی بریتانیا یک واردکننده خالص بزرگ انرژی است و افزایش شدید قیمت نفت و گاز در سال جاری بر شرایط تجارت آن تأثیر منفی گذاشته و این کشور را به ثبت کسری حساب جاری در سه ماهه اول سوق داده است.

این کسری حساب جاری احتمالاً با افزایش کسری بودجه تکمیل خواهد شد، اگر لیز تراس، وزیر امور خارجه – بر اساس نظرسنجی‌ها، مورد علاقه غالب – رأی اعضای عضو را در روز دوشنبه اعلام کند.