استرلینگ در انتظار بودجه بریتانیا است، دلار با آرام شدن ترس SVB جای خود را پیدا می کند© رویترز. عکس فایل: تصویر تصویری اسکناس های 100 دلاری آمریکا را نشان می دهد که در 2 اوت 2011 در توکیو گرفته شده است. رویترز/یوریکو ناکائو/عکس فایل

توسط جویس آلوز و تام وستبروک

لندن/سنگاپور (رویترز) – پیش از اعلام بودجه دولت بریتانیا در اواخر روز چهارشنبه و افزایش قریب الوقوع نرخ بهره بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه، استرلینگ و یورو ثابت ماندند.

دلار نیز در حال تثبیت بود، زیرا ترس از بحران بانکی فروکش کرد و سرمایه گذاران بر روی کاهش نرخ های آمریکا شرط بندی کردند.

استرلینگ 0.11 درصد کاهش یافت و به 1.2146 دلار در برابر دلار رسید و با جرمی هانت وزیر دارایی که در حدود ساعت 1230 به وقت گرینویچ در پارلمان سخنرانی می کرد، در 88.24 در برابر یورو کاهش یافت. انتظار می رود هانت نحوه تلاش خود برای حمایت از ششمین اقتصاد بزرگ جهان را اعلام کند.

کریس ترنر، رئیس بازارهای جهانی در ING گفت: “ما شک داریم که هر چیزی در بودجه پوند منفی باشد – بعد از اینکه همه سطوح مالیاتی نزدیک به حد مجاز هستند – اما به همان اندازه ما آن را به خصوص پوند مثبت نمی بینیم.”

یورو قبل از نشست ECB به بالاترین سطح یک ماهه 1.0760 دلار رسید و قبل از نشست ECB به 1.0730 دلار بازگشت.

بازارها با احتمال 90 درصدی افزایش 50 واحدی در نرخ های منطقه یورو قیمت گذاری می کنند، افزایشی بزرگتر از انتظار معامله گران از فدرال رزرو آمریکا در هفته آینده.

SVB JITTERS EBB

دلار 0.16 درصد افزایش یافت و به 134.45 ین رسید، حتی در شرایطی که مذاکرات دستمزدها در ژاپن بیشترین افزایش دستمزد را در یک ربع قرن به همراه داشت که احتمالاً تنظیمات سیاست پولی را تحت فشار قرار می دهد.

سهام بانکی جهش کردند و اوراق قرضه و اوراق آتی نرخ بهره برخی از سودهای عظیمی را که پس از سقوط سه بانک آمریکایی در چند روز به دست آوردند، پس دادند.

این حرکت ها نشان می دهد که ترس های فوری از سرایت در سیستم بانکی ایالات متحده پس از شکست بانک سیلیکون ولی (SVB) در هفته گذشته فروکش کرده است.

قیمت گذاری آتی نرخ بهره در حال حاضر حاکی از احتمال 80 درصدی افزایش 25 واحدی نرخ بهره در ایالات متحده است. یک هفته پیش، بازارها شانس مشابهی برای افزایش 50 بشکه در روز داشتند، اما اوایل این هفته، ترس از بحران باعث شد تا معامله گران احتمال توقف 50 درصدی را داشته باشند.

ایمره اسپایزر (Imre Speizer) استراتژیست Westpac گفت: «وقتی همه گرد و غبار پاک شود، فکر می‌کنم که یک دلار آنقدر قوی نیست و جریان داده‌ها احتمالاً در مرکز قرار می‌گیرد.»

من فکر می‌کنم که ما در نهایت با یک اوج پایین‌تر فدرال رزرو نسبت به قیمت یک هفته قبل مواجه می‌شویم و همه چیز برابر است که باید منجر به ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا نسبت به هفته قبل شود.»

قیمت های مصرف کننده ایالات متحده نیز در ماه فوریه به شدت افزایش یافت و فشار بر سیاست گذاران برای مهار تورم را حفظ کرد.

با این حال، عملکرد قوی این هفته برای فرانک سوئیس امن که حدود 3 درصد در یک هفته افزایش یافت، نشان دهنده افزایش سطح نگرانی در بازارها است.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-finds-footing-as-banking-crisis-fears-calm-down-3030658