استرالیا در مورد داده‌های مشاغل نرم تزلزل می‌کند، کیوی پس از استعفای آردرن آرام می‌گیرد

پس از رسیدن به بالاترین سطح پنج ماهه 0.7064 دلاری، تنها یک جلسه قبل، 0.4% کاهش یافت و به 0.6910% رسید، نرم ترین سطح در یک هفته. اکنون با مقاومت در حدود 70 سنت مواجه است و در میانگین متحرک 14 روزه 0.6889 دلار پشتیبانی می شود.

سیدنی (رویترز) – دلار استرالیا روند صعودی اخیر را در روز پنجشنبه معکوس کرد، زیرا نگرانی‌های فزاینده از رکود اقتصادی ایالات متحده و داده‌های ضعیف مشاغل محلی، ارز حساس به ریسک را تحت تأثیر قرار داد، در حالی که استعفای جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر، اندکی تأثیرگذار بود.

اوراق آتی سه ساله با 20 تیک افزایش به 97 رسید که حاکی از بازدهی 3.0 درصدی است. آخرین بار با قیمت 94.97 معامله شد.

به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو با کاهش تورم، پس از کاهش اندازه افزایش نرخ ها در ماه دسامبر، افزایش نرخ بهره خود را در فوریه به 25 واحد پایه کاهش دهد.

توسط استلا کیو

کیوی پس از رسیدن به بالاترین سطح هفت ماهه 0.6530 دلاری، با 0.2 درصد کاهش به 0.6428 دلار رسید. پشتیبانی آن 0.6360 دلار است و به اخبار مبنی بر کناره گیری نخست وزیر جاسیندا آردرن در ماه آینده واکنش چندانی نشان نداد.

با این حال، تعداد زیادی از سیاستگذاران یک شبه به نظر می‌رسیدند که به نظر می‌رسد که آنها با افزایش بیشتر نرخ بهره ادامه می‌دهند و چندین نفر از نرخ بالای سیاستی حداقل 5 درصدی حمایت می‌کنند.

داده‌های محلی در روز پنجشنبه، که نشان داد اشتغال استرالیا به طور غیرمنتظره در ماه دسامبر کاهش یافته است، همچنین بر روحیه ریسک‌پذیری افزوده و بر استرالیا تأثیر گذاشته است.

بخوانید:  Cryptos تلاش می‌کند تا بازار را با معاملات بایننس-FTX ثابت نگه دارد توسط رویترز

داده‌های یک شبه ایالات متحده نشان داد که خرده‌فروشی در ماه دسامبر به بیشترین میزان در یک سال گذشته کاهش یافته است و تولیدات تولیدی بیشترین افت خود را در نزدیک به دو سال گذشته ثبت کرده است و این نگرانی‌ها را تشدید می‌کند که بزرگترین اقتصاد جهان به سمت رکود پیش می‌رود.

این امر سرمایه گذاران را به سمت دلار امن و اوراق قرضه سوق داد، با قیمت گذاری بازارهای آتی در کاهش نرخ از سوی فدرال رزرو تا پایان سال، پس از اینکه نرخ صندوق های فدرال رزرو تا ژوئن به 4.85 درصد رسید.


© رویترز. عکس فایل: یک سکه یک دلاری استرالیا را می توان در میان سکه های مختلف استرالیایی دیگر در فروشگاهی در سیدنی، استرالیا، 11 فوریه 2016 مشاهده کرد. رویترز/ دیوید گری

معاملات آتی حاکی از احتمال 60 درصدی افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا در ماه فوریه است، اما همچنین احتمال توقف 40 درصدی بانک مرکزی استرالیا با توجه به افزایش 300 واحدی نرخ ها از ماه می، وجود دارد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/aussie-falters-on-soft-jobs-data-kiwi-calm-after-ardern-resignation-2983359

بازده اوراق قرضه دولت محلی کاهش جهانی را افزایش داد. بازده اوراق قرضه 10 ساله با 4 واحد کاهش به 3.404 درصد رسید، که پایین ترین رقم از اواسط دسامبر بود، در حالی که بازده اوراق سه ساله با 9 واحد کاهش به 3.005 درصد رسید.