استرالیا با افزایش غیرمنتظره نرخ بهره افزایش می یابد، FX آسیا با نزدیک شدن به فدرال رزرو ثابت می شود توسط Investing.com

اما بازارها در مورد اینکه آیا فدرال رزرو سیگنالی برای توقف چرخه افزایش نرخ خواهد داد، با توجه به اینکه تورم در ماه‌های اخیر ثابت مانده است، نامطمئن هستند. نرخ های بهره بالای ایالات متحده برای ارزهای آسیایی نوید بدی است، زیرا شکاف بین بازدهی پرخطر و کم ریسک کاهش می یابد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/aussie-rallies-on-surprise-rate-hike-asia-fx-flat-as-fed-approaches-3069658

این قرائت نشان داد که جهش پس از کووید در اقتصاد رو به اتمام است، که می‌تواند از تداوم ضعف برای بزرگترین شرکای تجاری منطقه‌ای چین خبر دهد.

ارزهای آسیایی گسترده تر حرکت اندکی داشتند، زیرا تمرکز بر روی پایان نشست دو روزه فدرال رزرو در روز چهارشنبه متمرکز شد. حجم معاملات منطقه ای نیز به دلیل تعطیلات بازار چین کاهش یافت.

پس از اینکه بانک مرکزی استرالیا به طور غیرمنتظره ای 25 واحد پایه افزایش یافت و به 3.85 درصد رسید، 1 درصد جهش کرد. این حرکت انتظارات بازار مبنی بر اینکه بانک پس از توقف چرخه افزایش نرخ خود در آوریل، نرخ بهره را ثابت نگه دارد، کاهش داد.

در حالی که بازارهای چین بسته بودند، سیگنال‌های ضعیف اقتصادی از این کشور نیز بر اکثر ارزهای منطقه تأثیر گذاشت. داده‌ها در آخر هفته نشان می‌دهند که چین در ماه آوریل به‌طور غیرمنتظره‌ای کوچک شد، در حالی که رشد برآوردهای نادیده گرفته شده بود.

روز دوشنبه 0.4 درصد کاهش یافت و در پایین ترین سطح دو ماهه قرار گرفت. بازارهای چین از روز پنجشنبه تجارت را از سر خواهند گرفت.


© رویترز.

بازارهای گسترده تر عمدتاً بر جلسه چهارشنبه فدرال رزرو متمرکز شده بودند، جایی که انتظار می رود بانک مرکزی در آن .

بخوانید:  SP500، AAPL، AMZN، NVDA، TSLA، GOOGL، BRK.B، SQ، META [Video]

RBA همچنین گفت که افزایش نرخ های بیشتری را در نظر خواهد گرفت، اگرچه اقدامات آینده تا حد زیادی به داده های اقتصادی بستگی دارد.

و در روز سه شنبه پس از ثبت رشدهای قوی در دو جلسه گذشته اندکی کاهش یافت.

RBA تورم سرسخت را به عنوان محرک اصلی این حرکت ذکر کرد و اظهار داشت که تورم همچنان “بسیار بالا” باقی مانده است. در سه ماهه اول سال 2023، 7٪، بسیار بالاتر از محدوده هدف RBA از 2٪ تا 3٪ است.

به دلیل ادامه حرکت سیگنال‌های پیشنهادی بانک مرکزی ژاپن، این شاخص با 0.1 درصد کاهش به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسید. BOJ هفته گذشته اعلام کرد که قصد ندارد در ماه‌های آینده سیاست فوق‌العاده سست خود را تغییر دهد.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه حرکت اندکی داشتند زیرا بازارها قبل از افزایش قابل‌انتظار نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در این هفته کاهش یافتند، در حالی که دلار استرالیا با افزایش غیرمنتظره نرخ بهره توسط بانک مرکزی افزایش یافت.