ارزش دلار در آستانه نشست فدرال رزرو افزایش یافت. تولید ناخالص داخلی بریتانیا تحت تأثیر Investing.com قرار گرفت

همچنین به 1.2252 کاهش یافت، که تا حدی توسط داده هایی که نشان می دهد برای اولین بار در چهار ماه گذشته در ماه اکتبر رشد کرد، 0.5 درصد نسبت به سپتامبر، که تحت تأثیر مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم بود، افزایش یافت.

این نشست روز پنجشنبه برگزار می‌شود و انتظار می‌رود که نرخ‌های بهره کلیدی خود را دوباره افزایش دهد، زیرا تلاش می‌کند تا دو رقمی شود.

در ساعت 03:05 ET (08:05 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.2 درصد افزایش یافت و به 104.695 رسید.

پس از اینکه داده ها نشان داد در کشور بیش از حد انتظار افزایش یافته است، 0.1 درصد افزایش یافت و به 136.69 رسید که نشان دهنده افزایش فشار بر اقتصاد در ماه های آینده است.

تا حد زیادی ثابت در 1.0530 معامله شد، در حالی که در اواخر این هفته پس از دو افزایش 75 واحدی متوالی، که سرعت انقباض را کاهش می دهد، 50 واحد افزایش خواهد داشت.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز دوشنبه تقویت شد، زیرا معامله گران هفته را محتاطانه در آستانه آخرین نشست سیاست گذاری فدرال رزرو در سال و قرائت مهم تورم مصرف کننده ایالات متحده آغاز کردند.

بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه به کار خود پایان می‌دهد و انتظار می‌رود که سرعت انقباض پولی خود را برای مبارزه با تورم در سطوح تاریخی، با افزایش نرخ‌های بهره به‌جای 75 واحد پایه در چهار جلسه گذشته، 50 واحد پایه کاهش دهد.

توسط پیتر پرستار

با این حال، این سطح 10 درصد بود، پنج برابر نرخ تورم هدف بانک مرکزی اروپا، بنابراین سیاستگذاران احتمالاً می‌خواهند با وجود اینکه منطقه در سال جدید وارد رکود می‌شود، رفتاری تیزبینانه داشته باشند.


© رویترز

وزیر خزانه داری ایالات متحده روز یکشنبه کاهش قابل توجهی در تورم ایالات متحده در سال 2023 را پیش بینی کرد، اما داده های روز جمعه نشان داد که ایالات متحده در ماه گذشته بیش از حد انتظار افزایش یافته است که به فشارهای تورمی مداوم و احتمال اینکه فدرال رزرو برای مدت طولانی تری نرخ ها را بالاتر نگه دارد، اشاره کرد.

شاخص حساس به ریسک 0.2 درصد کاهش یافت و به 0.6778 رسید، در حالی که 0.2 درصد افزایش یافت و به 6.9745 رسید، یوان با جهش بزرگ در عفونت های محلی کووید که می تواند بازگشایی گسترده تر را پس از کاهش برخی محدودیت ها در هفته گذشته به تعویق بیاندازد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-higher-ahead-of-fed-meeting-uk-gdp-impresses-2961923

در منطقه یورو در ماه نوامبر برای اولین بار در 18 ماه گذشته کاهش یافت و این امیدها را افزایش داد که رشد قیمت ها به حد بالایی رسیده است.

ارقام ماه نوامبر ایالات متحده در روز سه‌شنبه، پیش از مذاکرات نهایی فدرال رزرو، قرار می‌گیرند و انتظار می‌رود که رقم سرفصل سالانه به 7.3 درصد کاهش یابد، در حالی که دیده می‌شود که به 6.1 درصد کاهش می‌یابد.

با این حال، تولید ناخالص داخلی در سه ماه منتهی به اکتبر همچنان 0.3 درصد نسبت به دوره منتهی به سپتامبر کاهش داشت، زیرا بریتانیا به سمت رکود می رود.

تحلیلگران ING می‌گویند: «مورد اصلی ما همچنان این است که یورو/دلار آمریکا برای تجارت پایدار بالای 1.0600 تلاش می‌کند، و عمدتاً در پایان سال با ریسک‌های نزولی مواجه است، زیرا دلار می‌تواند زمینه‌های نااطمینانی ریسک جهانی و افزایش مجدد قیمت‌های انرژی را به دست آورد». در یادداشتی